Itt vannak a tanártüntetés követelései
és ezzel van vége a demonstrációnak, békés távozásra kérnek mindenkit.
Szabó Zsuzsa azt kérte, minden oktatási intézményben nyissanak ki egy fekete esernyőt és addig ne csukják össze, amíg a követelések nem teljesülnek.
alatt állva emlékeztetik a kormányt, hogy nem randalírozni jöttek, hanem a gyerekek és a tanárok jövője miatt.
a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének elnöke azt mondta: "Én nem szeretnék többet itt állni. Lehet ez az utolsó hogy itt állok, mert ha egy akció nem szólítja meg az embereket, az egész mit sem ér.
a tüntetés szervező Pedagógusok Szakszervezetének elnöke beszédét úgy kezdte: "A gyerekeink jövője miatt vagyunk itt. Üzenjük meg közösen a kormánynak, hogy nekünk fontos az oktatás."
Hosszú hónapokon át keményen küzdöttek, hogy a kormánnyal megoldást találjanak a tárgyalóasztalnál. Ez nem sikerült.
"Most azért vagyunk itt, hogy megmutassuk addig nem adjuk fel amíg nem teljestík a követeléseinket. Nem csak a pedagógusok béréért jöttünk. Elvették a szülőktől és a pedagógusoktól, hogy eldöntsék érett-e egy 6 éves gyerek az iskolára. Hagyjuk hogy a gyerekek többet dolgozzanak, mint mi felnőttek? Csökkentsék a diákok óraszámát!" - mondta Szabó.
"Mindenki tudja, hogy van pedagógushiány a kormányállításával ellentétben. Bizonyítja ezt az is, hogy több tanár képesítés nélkül tanít."- Szabó hozzátette, ismer olyan tanárt, aki 8 tantárgyat tanít egyszerre.
Úgy folytatja: "A pályakezdők bérét ki kellett egészíteni, hogy annyi legyen mint a szakmunkásoké."
"40 óra helyett 65 órát dolgozik átlagosan egy pedagógus a gyalázatosan alacsony bérért. Majd emellé másodállást kell vállalnia, hogy el tudja látni a családját. Béremelést követelünk!" - kiáltotta Szabó, majd skandálta a tömeg is.
"Követeljük, hogy a kormány egyeztessen a szakszervezetekkel. Békét, nyugalmat és közös megegyezést szeretnénk. Ha az oktatásnak nincs jövője, a nemzetnek sincs." - zárta beszédét.
szintén kiáll a tanárok mellett. Mint mondta: Kötelessége lenne mindenkor, minden hatalomnak meghallgatni a tanárok igényeit.
Tóth Margit Szegedről érkezett és nagyon örül, hogy ekkora az összefogás. Mint mondta, mindenki boldog gyerekeket akar. Ehhez pedig ismertetett tíz pontot, amit a kormánytól szeretne. Szeretné, ha a politikusok úgy tekintenének a gyerekekre, pedagógusokara, mint parnerekre. Szakmai és társadalmi párbeszédet szeretne. Egyeztessenek szakértőkkel, vegyék figyelembe a legfrissebb kutatásokat. Vonják vissza a kötelező hatéves beiskolázást, állítsák vissza a rugalmasságot. Szüntessék meg a diákok túlterheltségét. Legyen a hangsúly a készségfejleszésen. Modern oktatást szeretnének. Ismerjék el a tanárhiányt és kezeljék. Tegyék újra vonzóvá a tanári pályát. Legyen beleszólása a helyi pedagógusoknak, diákokba az intézményvezetők kinevezéséebe. Vonják vissza az alternatív iskolák működését korlátozó intézkedéseket. Állítsák vissza a magántanulói státuszt. Átgondolt, szakmai stratégiát szeretne. Szabad tankönyvválasztást szeretne kérni a kormánytól. Szeretne számonkérhető nyelvoktatási stratégiát.
Szolga Bálint diák arról beszélt, hogy a túlterheltség miatt sportolni, zenélni sincs idejük, nem hogy szórakozni a barátokkal vagy bulizni. Hozzátette, abszúrdnak tartja, hogy azokat a tanárokat tartják hibásnak az oktatás jelenlegi helyzetéért, akik jelenleg is a Kossuth téren demonstrálnak vele karöltve és nem a mögötte álló épületben ülő politikusokat, akik nem képesek egy normlisan működő oktatásügyi minisztériumot létrehozni.