Egyelőre senki sem tudja, hogy mi lesz a gyár sorsa, csak az a biztos, hogy a több mint száz éve alapított, több rendszert is túlélt üzem a végét járja. A nagyatádi cérnagyárban több mint kétszázan dolgoznak. Már csak azt nem tudják, hogy meddig.
A dolgozók a bérük után érdeklődtek, de nem kaptak információt azon kívül, hogy késik a fizetésük.
A cérnagyár egyik alkalmazottja azt mondta, július 25-én kaptak utoljára fizetést, azóta nem is tájékoztatták őket semmiről, amíg ők 11-e reggelén nem írtak egy levelet a gyárnak.
A cérnagyár másik dolgozója azt mondta:
„Nem tudjuk azt sem, hogy a TB-nk fizetve van-e. Nagyon sokan vannak, akik most mennek nyugdíjba. Egy-két hónap, egy év és nem tudják, hogy emiatt jogosultak lesznek-e a nyugdíjra.”
A dolgozók egyre indulatosabbak, mert sok család, főleg a gyerekesek nagyon nehéz helyzetbe kerültek.
A Jobbik Dél-Somogyban élő alelnöke szerint a kormánynak nagyobb figyelmet kellene fordítania a hátrányos helyzetű térségekre, valamint több támogatást kellene nyújtani az itt működő vállalkozásoknak.
„Sorolni lehetne azokat a projekteket, amelyekre kiszórja a kormány a magyar adófizetők pénzét, akkor legyen arra is gondja, figyelme, hogy valahogyan megmenti az akkugyárakon túl az ilyen üzemeket, amelyek több mint 100 éve üzemelnek és generációknak nyújtottak megélhetést.” – mondta Ander Balázs, a Jobbik-Konzervatívok alelnöke.
Ander a kormányfőtől kért írásban választ a nagyatádi helyzet kezelésével kapcsolatban. A kérdésre Fónagy János államtitkár annyit válaszolt, hogy idézem: az év első hét hónapjában a nagyatádi járásban 700 fős munkaerőigényt jelentettek be.