A leendő elnök vasárnap a Truth Social közösségi platformon azt is közölte, hogy szeretné, ha a TikTok a jövőben 50%-ban amerikai tulajdonú lenne. A TikTok erre reagálva bejelentette, hogy visszaállítja a szolgáltatásait az Egyesült Államokban, és köszönetet mondott Trumpnak, amiért „tisztánlátást és biztosítékokat” adott a szolgáltatóknak, hogy nem kell bírságokra számítaniuk.
A TikTok szombat este már megszüntette működését az Egyesült Államokban, így a 170 millió amerikai felhasználója nem férhetett hozzá az alkalmazáshoz, és az Apple és Google alkalmazásboltokból is eltűnt. A TikTok egy figyelmeztető üzenetet küldött, amelyben jelezte, hogy „ideiglenesen nem elérhetőek” a szolgáltatások, de dolgoznak a helyreállításon.
A TikTok amerikai cégének értékesítése már tavaly tavasszal törvényileg kötelezővé vált, miután a kongresszus egy kétpárti törvényt fogadott el, amely 270 napot adott a ByteDance kínai tulajdonosának, hogy amerikai befektetőknek adja el az alkalmazást. A törvény szerint, ha a határidő lejár, a TikTokot el kell távolítani az Apple és Google alkalmazásboltokból, és a platformot nem lehet tovább működtetni az Egyesült Államokban.
A TikTok betiltásával kapcsolatos törvény elsősorban a kínai kormányhoz való adat-hozzáférés és a platform lehetséges politikai befolyásolása miatt merült fel aggodalom, mivel az Egyesült Államokban sokan attól tartanak, hogy a TikTok felhasználói adatait a kínai hatóságok felhasználhatják.