A kancellár hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államok és Európa közötti szoros együttműködés, beleértve az Ukrajna számára biztosított támogatást, a jövőben is folytatódni fog. Az amerikai választási kampány során Donald Trump többször is kijelentette, hogy képes lenne 24 órán belül véget vetni az ukrajnai háborúnak, és egyes politikai elemzők attól tartanak, hogy ennek részeként az Egyesült Államok csökkenteni fogja Ukrajna katonai támogatását.
Ulf Kristersson, aki a sajtótájékoztatón részt vett, emlékeztetett, hogy az Egyesült Államok az Ukrajna legnagyobb katonai támogatója, és hogy Washington után Németország következik. Scholz továbbra is kitartott amellett, hogy Ukrajna támogatását a német „adósságfék” felfüggesztésével kell finanszírozni, amelyet az ellenzék is bírál.
A német külügyminiszter, Annalena Baerbock (Zöldek), a sajtótájékoztatót követően bírálta Scholz álláspontját, és azt sugallta, hogy a kancellár a jelenlegi német választási kampányban visszaél a témával.
Scholz ezzel szemben azt válaszolta, hogy a támogatás további finanszírozásának egyetlen módja a hitelfelvétel, amelyet szinte minden szomszédos ország is alkalmazott, mivel a költségvetési megszorítások nem nyújtanak elegendő forrást.
A kancellár továbbá ismételten elfogadhatatlannak tartotta Elon Musk, Trump tanácsadójelöltje, megnyilvánulásait, amelyek szerint csak az AfD (Alternatíva Németországért) mentheti meg Németországot. Scholz élesen bírálta Musk szélsőjobboldali támogatását, mondván, hogy ez veszélyezteti Európa demokratikus fejlődését és a társadalmi kohéziót.