Zaríf az iráni Huzúr online hírcsatornának adott interjújában elmondta, hogy Irán egy urándúsításhoz használt centrifugához beszerzett alkatrészében robbanókészüléket találtak, amelyet sikeresen hatástalanítottak. Az iráni alelnök azonban nem közölte, mikor történt az incidens, de hangsúlyozta, hogy a Teheránra kivetett nemzetközi szankciók miatt Irán kénytelen közvetítőkön keresztül beszerezni a szükséges alkatrészeket. Zaríf szerint „ha a cionisták sikerülnek beférkőzni akár egy közvetítőhöz is, bármit megtehetnek, és ez most pontosan így történt”.
A politikus kiemelte, hogy az ilyen közvetítőkön keresztüli beszerzések nemcsak pénzügyi károkat okoznak Iránnak, hanem jelentős biztonsági kockázatokkal is járnak. Zaríf emlékeztetett egy tavaly szeptemberi esetre is, amikor az Irán által támogatott libanoni Hezbollah ellen végrehajtott izraeli támadás következtében több mint 30 ember életét vesztette, és több ezer személy megsérült. Az izraeli támadás során az okozott robbanásokat mintegy 5000 csipogó és 1000 kézi adó-vevő robbant fel, és itt is közvetítőkön keresztül jutottak el az izraeli hatóságok a célpontokhoz.
A támadás után Irán azzal reagált, hogy az ország Forradalmi Gárdája teljes körű ellenőrzést rendelt el a tagjai által használt kommunikációs eszközök felett, miközben az iráni polgári repülési hatóság betiltotta az elektronikus kommunikációs eszközök, köztük a mobiltelefonok használatát is a járatokon.
A londoni Iran International emlékeztetett arra, hogy 2024 áprilisában, az iráni Natanz urándúsító üzemében robbanás következtében áramkimaradás történt, amit Teherán terrorcselekménynek minősített. Izrael nem erősítette meg, és nem is cáfolta ezt az állítást, de mindig is élesen bírálta Irán nukleáris programját, és azonnali leállítását követelte.
Irán hivatalosan mindig is azt hangoztatta, hogy nukleáris programja kizárólag békés célokat szolgál, és hangsúlyozza, hogy a nemzetközi közösség által alkalmazott szankciók nem indokoltak.