Barabanov elmondása szerint jelenleg számos elképzelés kering arról, hol és mikor találkozhatnak a két nagyhatalom vezetői. „Ha sor kerül rá, az csak Trump beiktatása után történhet meg. Ami a helyszínt illeti, sok opció merült fel, de az én meglátásom szerint ez nem Európában lesz” – mondta a szakértő.
„Svácországot egyértelműen kizárhatjuk, ahogy Szerbia sem jó választás. Nagy valószínűséggel egy fejlődő ország jöhet szóba, esetleg egy nemzetközi fórum keretében” – tette hozzá Barabanov. Szerbia esetében technikai akadályokat is említett: az orosz elnöki repülőgépnek EU-országok légterén kellene átrepülnie, ami problémás lehet.
A találkozó időzítésével kapcsolatban Barabanov kifejtette, hogy azt valószínűleg előkészítő tárgyalások fogják megelőzni, például Keith Kelloggal, az amerikai elnök Ukrajna-ügyi különmegbízottjával. „Nem valószínű, hogy azonnal a beiktatás után megtörténik a találkozó. Idő kell az előkészületekhez, hogy a folyamat elindulhasson” – vélekedett.
Barabanov szerint a két ország vezetőinek találkozója fontos kezdő lépés lehet az ukrajnai konfliktus rendezése felé, de nem szabad azt várni, hogy ez minden problémát egy csapásra megold. „Nem gondolom, hogy minden egyetlen nap alatt rendeződik, Trump kijelentései ellenére. Az viszont fontos és hasznos lesz, ha Oroszország hivatalos álláspontja eljut az új amerikai elnökhöz” – hangsúlyozta.
Mike Waltz, Trump leendő nemzetbiztonsági tanácsadója az ABC News-nak adott interjújában úgy nyilatkozott, hogy a közeljövőben telefonbeszélgetésre is sor kerülhet Putyin és Trump között. Trump korábban jelezte, hogy szeretne találkozni az orosz vezetővel elnöksége első hat hónapjában, és nyitott az ilyen jellegű kapcsolatokra. Dmitrij Peszkov, az orosz elnök szóvivője elmondta, hogy Putyin feltétel nélkül készen áll az új amerikai vezetővel való találkozóra, de „egyelőre nincsenek konkrétumok”.
Aleksandar Vucic szerb elnök korábban felajánlotta, hogy hazájában tarthatnák meg a Putyin-Trump találkozót. Az Euractiv portál forrásai szerint azonban az Európai Unió attól tart, hogy kimarad a tárgyalásokból, ha Trump és Putyin kétoldalú megbeszélést folytat. Az EU legrosszabb forgatókönyve, hogy „csak mellékszereplőként lesz jelen, ha egyáltalán meghívják”.