A szóvivő arra reagált, hogy Thomas Buchanan, az Egyesült Államok Stratégiai Parancsnokságának szóvivője azzal nyilatkozott, hogy Washington készen áll egy esetleges nukleáris csapásváltásra, de csak „a legelfogadhatóbb feltételek” mellett. Buchanan szerint az Egyesült Államoknak „érdemi párbeszédet kellene folytatnia” Moszkvával és Pekinggel, hogy elkerüljék a további eszkalációt.
Peszkov hangsúlyozta, hogy Oroszország mindent megtesz a nukleáris konfliktus elkerülésére, és arra figyelmeztetett, hogy más országoknak is felelősségteljesen kell viselkedniük, elkerülve a provokációkat, amelyek csak növelhetik a feszültséget.
Az orosz szóvivő reagált arra is, hogy a nyugati sajtó szerint Ukrajna újabb robotrepülőgépeket, Storm Shadow típusú fegyvereket vetett be Oroszország területén, ami szerinte újabb eszkalációt jelent a konfliktusban.
Peszkov a Bloomberg ügynökségnek adott nyilatkozatában az amerikai vezetést is bírálta, mondván, hogy a Biden-adminisztráció továbbra is „olajat önt a tűzre”, ezzel megakadályozva a háború lezárását. Emellett említést nyert, hogy Fehéroroszországot esetleg egy második front nyitásával támadhatják meg, ami tovább növelheti a konfliktust.
Marija Zaharova, az orosz külügyi szóvivő is szólt a NATO katonai infrastruktúrájának növekvő közelítéséről Oroszország határaihoz, és az amerikai rakétavédelmi rendszerek kiépítését is kritikával illette, mondván, hogy ezek a lépések növelhetik a nukleáris veszélyt és destabilizálják a globális biztonsági helyzetet.
A Kreml tehát folytatja a feszültségkezelési politikáját, miközben folyamatosan bírálja a Nyugat politikáját, különös tekintettel az USA és a NATO katonai tevékenységeire, amelyek Moszkva szerint hozzájárulnak a háború eszkalálódásához.
Első kézből, közvetlenül az ATV-től szeretné megtudni a legújabb fejleményeket a legnézettebb hírcsatornáról*? Iratkozzon fel hírlevelünkre!
*(Forrás: Nielsen Közönségmérés, közönségarány, LIVE adat, teljes népesség, teljes napon, 2024. első negyedév alapján, hírcsatornák: ATV, HÍR TV, M1)