A NOB szóvivője elmondta, hogy Khelif már hosszú ideje a női kategóriában versenyez, beleértve a tokiói olimpiát, valamint a Nemzetközi Boksz Szövetség (IBA) által szervezett világbajnokságokat és versenyeket. Az idei párizsi játékokon azonban több ellentmondás is kialakult, főként azért, mert az IBA korábban kizárta Khelifet és a tajvani Lin Yu-tinget a világbajnokságról nemi alkalmassági tesztek miatt. Az IBA szabályainak korrupció gyanúja miatt a NOB átvette a boksz szabályozását az olimpián, és mindkét sportoló végül indulhatott.
A NOB sajnálatát fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy Khelif az aranyérem megszerzése óta folyamatos bántalmazásnak van kitéve a közösségi médiában. A NOB hangsúlyozta, hogy minden versenyző, aki a párizsi olimpia boksz tornáján részt vett, megfelelt az előírt szabályoknak. Az életkort és nemet igazoló ellenőrzés alapját minden esetben az útlevéladatokat adták.
A NOB kijelentette, hogy az olimpiai versenyek közben nem változtatnak szabályokon, és minden ilyen döntés tudományos bizonyítékokon alapul. A NOB elkötelezett amellett, hogy megvédje az olimpiai játékokon részt vevő sportolók emberi jogait, és szomorúan látja a Khelif elleni támadásokat. Khelif folytatja a jogi eljárás előkészítését, hogy tisztázza helyzetét, és megvédje jogait a rá irányuló viták és bántalmazások közepette – írja a telegraph.co.uk.
Első kézből, közvetlenül az ATV-től szeretné megtudni a legújabb fejleményeket a legnézettebb hírcsatornáról*? Iratkozzon fel hírlevelünkre!
*(Forrás: Nielsen Közönségmérés, közönségarány, LIVE adat, teljes népesség, teljes napon, 2024. első negyedév alapján, hírcsatornák: ATV, HÍR TV, M1)