A tanulmányt az Aaru nevű, szeptemberben alapított amerikai cég készítette. Az elemzéshez mesterséges intelligenciát használtak, amely hét fontos, „billegő” állam választási eredményeit modellezte. Az AI a demográfiai adatok alapján „választói avatárokat” – mesterségesen létrehozott választói profilokat – készített.
Ezek az avatárok elemzik azokat a híreket, amelyeket a valódi választók is látnak, majd ennek alapján döntenek a jelöltek között.
Az eredmények azt mutatták, hogy bár mindkét jelölt hasonló támogatottsággal bír, Harris kis különbséggel, de előnyben van.
Az előrejelzés szerint Trumpnak nagy esélye van győzni Arizonában (73,3%), Észak-Karolinában (62,1%) és Georgiában (61,8%). Ugyanakkor Harrisnek jó esélye van Michigan (63,3%), Nevada (53,4%), Pennsylvania (52,4%) és Wisconsin (50,9%) államokban nyerni. Az elemzéshez minden államban legalább 1000 avatárt használtak, akik vasárnap éjfélig megjelent hírek alapján alkották meg preferenciáikat.
Az Aaru alapítói három fiatal vállalkozó: Cam Fink és Ned Koch, mindketten 19 évesek, valamint a 15 éves John Kessler. Az alapítók szerint módszerük gyorsabb, pontosabb és olcsóbb, mint a hagyományos közvélemény-kutatások.
A 2024-es amerikai elnökválasztást november 5-én tartják. Ekkor nemcsak az elnököt, hanem a szenátus harmadát, a képviselőház 435 tagját, valamint 11 állam és két terület kormányzóit is megválasztják.