Nagyvilág

Mozgósít a Sátán Temploma Donald Trump keresztény bázisa ellen

ATV.hu
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
síhamaszTrumpStrabag
Hirdetés
Hirdetés

A választási kampány finisében mindkét oldal megpróbálja a spirituális erőket is a maga oldalára állítani az Egyesült Államokban. 

Hirdetés

A 2012-ben alapított Sátán Temploma elnevezésű felekezet azzal a céllal alapított mozgalmat, hogy „harcoljon a szabadságért a vallási jobboldal keresztes hadjáratával szemben”.

„Jelenleg egy kisebbségi vallási teokratikus mozgalom annyira beágyazódott a politikába, hogy azt csinál, amit akar”

– mondta a sátánista vallási közösség társalapítója, Lucien Greaves a Guardiannek. A szervezetet az amerikai adóhivatal egyházként ismerte el, és ugyanazokban a kedvezményekben részesíti, mint a hagyományos keresztény felekezeteket.

A Sátán Temploma mindenben igyekszik az ellentétét tenni annak, amit szerintük a keresztények „rá akarnak erőltetni” a társadalomra – írja a brit lap.

Amikor például 2012-ben Oklahoma állam fővárosában felállítottak egy Tízparancsolat emlékművet, a Templom kérelmet nyújtott be, hogy mellé egy 7 láb magas szobrot állíthassanak, amely a Sátánt Baphometként, egy szarvakkal ellátott kecskefejű alakként ábrázolja. Bár ezt nem tehették meg, fellépésükre a Tízparancsolat-szobrot az állam legfelsőbb bíróságának utasítására eltávolították.

Idén azonban nem jelképekért harcolnak, hanem szó szerint élet-halál küzdelembe kezdtek a keresztények ellen. Miután a Legfelsőbb Bíróság a döntésével visszautalta az abortusz szabályozást az államok jogkörébe, kezdeményezték, hogy az abortuszt nyilvánítsák „rituális vallási cselekedetnek”.

A nőket arra kérik, hogy az abortusztabletta bevétele előtt mondjanak el egy rituális fogadalmat („Testemmel, véremmel, akaratommal cselekszem”), és sorra nyitják az online klinikákat, amelyek „vallási abortusz szolgáltatásokat” kínálnak.

Az életvédők jelmondatát kifordítva a Sátán Temploma hívei magukat „a nők életvédőiként” állítják be, és mint a társalapítójuk nyilatkozta, azért küzdenek, hogy ma „az olyan nők is szabadon dönthessenek, mint Samuel Alito édesanyja, akinek 1950-ben nem volt választása”, utalva ezzel arra, hogy szerintük a világ jobban járt volna, ha Samuel Alito legfelsőbb bíró életét anyja még a terhessége alatt kioltja.

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek