Nagyvilág

Romos, gyomlepte kísértetfalu lett a pekingi olimpia 32 milliárd dolláros helyszíne

Morvay Péter
Hirdetés

Rio és Athén stadionjai is hasonló sorsra jutottak a játékok után, az egykori dicsőségből mára semmi nem maradt, a helyszínek katasztrofális állapotban vannak.

Hirdetés

Kísérteties képet festenek a The Sun fotósorozatán az elhagyatott és használaton kívüli pekingi olimpiai stadionok, amelyek 2008-ban nem kevesebb, mint 32 milliárd dollárt emésztettek fel.

A 16 évvel ezelőtti játékok világszerte nagy elismerést szereztek Pekingnek, az emlékezetes az építészeti bravúrok és a kiváló szervezés kombinációjával Kína rendkívüli show-t rendezett.

Az egykori dicsőségből mára semmi nem maradt, a helyszínek katasztrofális állapotban vannak – írja a brit lap.

A vízi sportparkok teljesen kiszáradtak, beleértve az egykor csillogó vadvízi evezős pályát is.

A strandröplabda-arénákat betontörmelék borítja, rozsdás és korhadó lelátókkal. Az egykor mutatós BMX-pálya pedig inkább zöldellő dzsungelre hasonlít, csak itt-ott látszanak ki a rozsdás korlátok a növényzet közül.

Pekingben az út szélén elszórva hevernek az olimpia hivatalos kabalafigurái, Nini, Yingjing és Beibei.

Nem Peking az egyetlen olyan olimpiai város, amelyik a játékok után enyészetbe jutott.

Rio de Janeiro hasonló sorsra jutott a 2016-os játékok után, és ugyanez vonatkozik Athénra is, miután 2004-ben ők voltak az olimpia házigazdái.

Brazíliában számos helyszín teljesen lepusztult, és a 9 milliárd dolláros játékok öröksége romokban hever.

Ugyanez vonatkozik Görögországra is, ahol az Olimpiai Stadiont, amely nagyobb befogadóképességű, mint az Old Trafford és a Wembley kivételével az összes angol stadion, nemrégiben be kellett zárni a rossz karbantartás miatt.

Kérdés, hogy Párizs hogyan kezeli a jövő héten kezdődő 2024-es olimpia után a helyszíneket? – teszi fel tudósítása végén a kérdést a The Sun.

Mint arról beszámoltunk, a szerb elnök, Alekszandar Vucsics Magyarországgal közösen rendezne olimpiát 2036-ban.

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek