Nagyvilág

Hiába Biden aláírása, a ByteDance nem tervezi a TikTok eladását

Horváth Fanni
Hirdetés

A TikTok kínai anyavállalata, a ByteDance azt állítja, hogy nem áll szándékában eladni a céget, miután az USA olyan törvényt fogadott el, amely erre kényszeríti - azzal, hogy különben betiltják Amerikában.

Hirdetés

„A ByteDance nem tervezi a TikTok eladását” 

– közölte a vállalat a tulajdonában lévő Toutiao közösségi médiaplatformon a hivatalos fiókján.

A hét elején a TikTok közölte, hogy bíróságon támadja meg az „alkotmányellenes” törvényt.

A ByteDance nyilatkozata azután érkezett, hogy média beszámolt arról, hogy a TikTok eladásának lehetőségeit vizsgálja az azt működtető algoritmus nélkül – írja a BBC.

„A külföldi médiában megjelent hírek arról, hogy a ByteDance eladja a TikTokot, nem igazak” – jelentette ki a vállalat.

Az eladási vagy tiltási intézkedést Joe Biden amerikai elnök szerdán írta alá.

Peking szigorodó szorítása a magáncégek felett aggodalmakat keltett az Egyesült Államokban és más nyugati országokban azzal kapcsolatban, hogy a Kínai Kommunista Pártnak mekkora befolyása van a ByteDance és a birtokában lévő adatok felett.

A TikTok többször is tagadta, hogy a kínai kormány ellenőrzése alatt tartaná a ByteDance-t.

„Magabiztosak vagyunk, és továbbra is harcolni fogunk az önök jogaiért a bíróságokon” 

– mondta a TikTok főnöke, Shou Zi Chew a platformon közzétett videójában.

„A tények és az alkotmány a mi oldalunkon állnak… nyugodtak lehettek, nem megyünk sehova” – hangsúlyozta.

A TikTok szerint a ByteDance kínai alapítója a részvények 20 százalékát birtokolja, a vállalatban lévő ellenőrző részesedése révén.

A részvények mintegy 60 százaléka intézményi befektetők, köztük a Carlyle Group, a General Atlantic és a Susquehanna International Group nagy amerikai befektetési cégek tulajdonában van.

A fennmaradó 20 százalék a világszerte dolgozók tulajdonában van, és a ByteDance öt igazgatósági tagjából három amerikai.

A kínai kormány az ilyen aggodalmakat is paranoiának nevezte és elutasította, és arra figyelmeztetett, hogy a TikTok betiltása „elkerülhetetlenül visszaütne az USA-ra”.

A TikTokot azonban nem fenyegeti azonnali betiltás az Egyesült Államokban.

Az új törvény kilenc hónapot ad a ByteDance-nek arra, hogy eladja a céget, és további három hónapos türelmi időt, mielőtt egy esetleges tiltás érvénybe léphetne.

Ez azt jelenti, hogy az eladási határidő nagy valószínűséggel valamikor 2025-ben, a 2024-es elnökválasztás győztesének hivatalba lépése után járna le.

Első kézből, közvetlenül az ATV-től szeretné megtudni a legújabb fejleményeket a legnézettebb hírcsatornáról*? Iratkozzon fel hírlevelünkre!

*(Forrás: Nielsen Közönségmérés, közönségarány, LIVE adat, teljes népesség, teljes napon, 2024. első negyedév alapján, hírcsatornák: ATV, HÍR TV, M1)

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek