A DNS-tesztet azután végezték el, hogy az állatkert gondozói észrevették, hogy a 12 éves Gen-chan nem a hím vízilovak tipikus viselkedését mutatja.
Gen-chan 2017-ben érkezett Oszakába Mexikóból, és az akkori vámpapírok szerint hímnemű volt.
„Továbbra is mindent megteszünk, hogy kényelmes környezetet biztosítsunk Gen-channak”
– közölte az állatkert, amit a BBC idézett.
Az oszakai Tennoji állatkert a múlt héten a weboldalukon közzétett bejegyzésben megerősítette a hírt Gen-chan tényleges neméről.
A bejegyzés szerint Gen-chan a mexikói Africam Safari állatparkból érkezett az állatkertjükbe, amikor ötéves volt, és hímnek nyilvánították.
A közlemény szerint mivel Gen-chan akkor még borjú volt, nem kérdőjelezték meg a dokumentumokat.
Az állatkerti gondozók azonban gyanakodni kezdtek, ahogy Gen-chan idősebb lett, és vizuálisan nem tudták azonosítani a hím nemi szerveket.
Az oszakai Tennoji állatkert szóvivője kedden az AFP-nek elmondta, hogy a hím víziló tipikus viselkedése, amelyet Gen-chan nem mutatott, többek között az, hogy udvarlási hívásokat intéz a nőstény vízilovakhoz, vagy hogy ürüléket szór szét, miközben propellerszerű farokmozgással ürít, hogy megjelölje a területét.
A Mainichi újság szerint az állatkert igazgatóhelyettese, Kiyoshi Yasufuku elmondta: „Felismerjük a nem megerősítésének fontosságát, és biztosítani akarjuk, hogy ilyen hibák többé ne fordulhassanak elő”.
Az állatkert megerősítette, hogy Gen-chan nevét már nem változtatják meg.
Első kézből, közvetlenül az ATV-től szeretné megtudni a legújabb fejleményeket a legnézettebb hírcsatornáról*? Iratkozzon fel hírlevelünkre!
*(Forrás: Nielsen Közönségmérés, közönségarány, LIVE adat, teljes népesség, teljes napon, 2024. első negyedév alapján, hírcsatornák: ATV, HÍR TV, M1)