A négy vezető, köztük Parag Agrawal volt főnök, azt állítja, hogy Elon Musk „indoklás nélkül, majd hamis okokat kitalálva” kirúgta őket, amikor átvette a Twitter, ma már X néven ismert céget, hogy elkerülje a pénz kifizetését – írja a BBC.
Azt mondták, hogy ez a lépés egy „nagyobb folyamat” része volt, amely szerint a volt alkalmazottaknak nem voltak hajlandóak kifizetni azt, ami jár nekik.
Musk egyelőre nem kommentálta a vádakat.
Agrawal a keresetet Ned Segal volt pénzügyi igazgatóval, Vijaya Gadde volt jogi igazgatóval és Sean Edgett volt általános jogtanácsossal együtt nyújtotta be.
A perben azt állítják, hogy egy több éves végkielégítési terv alapján egy évi fizetés és részvényjuttatások járnak nekik. Ez Agrawal esetében több mint 57 millió dollárt, Segal esetében több mint 44 millió dollárt, Gadde esetében több mint 20 millió dollárt, Edgett esetében pedig több mint 6 millió dollárt jelentene.
Mint ismert, Musk 2022-ben vásárolta meg a Twittert 44 milliárd dollárért. A milliárdos megpróbált kiszállni a felvásárlásból, de végül perrel fenyegetőzve mégis belement a vitatott megállapodásba.
Ezután az üzlet megkötése után perceken belül akcióba lendült, és kirúgta a vállalat kulcsfontosságú embereit, köztük a pert benyújtó négy vezetőt is.
A per szerint a négy embernek azt mondták, hogy „súlyos hanyagság és szándékos kötelességszegés” miatt bocsátották el őket. Példaként említették, hogy a Twitter alkalmazottainak megtartási bónuszokat ígértek, ám közül több ezer embert szintén elbocsátottak a cég felvásárlása után.
Emellett azt állítják a vádiratban, hogy Musk dühös volt, amiért rákényszerítették a felvásárlás lebonyolítására. Azt állítják továbbá, hogy a milliárdos üzletember megpróbálta elkerülni a vezetőknek járó több millió dollár kifizetését, elutasítva a végkielégítési terveket, amelyekben kártérítést állapítottak meg arra az esetre, ha a vezetők ok nélkül veszítenék el állásukat.
A két fél azóta is harcol a pénzért, és mostanra kimerítették a közigazgatási eljárást – áll a perben.
X korábban azt állította, hogy a személyzetet teljes egészében kifizették. Musk ügyvédje, Alex Spiro nem válaszolt a BBC megkeresésére, hogy kommentálja a hírt.
A perben azonban a vezetők azzal vádolták Muskot, hogy a céget olyan entitássá tette, amely semmibe veszi a törvényeket és nem fizeti az adósságait.
„Musk nem fizeti a számláit, úgy gondolja, hogy a szabályok nem vonatkoznak rá, és arra használja a vagyonát és a hatalmát, hogy mindenkit eltiporjon, aki nem ért vele egyet” – áll a kaliforniai szövetségi bíróságon benyújtott beadványban.
Tavaly a platform egy volt humánerőforrás-felelőse szintén csoportos keresetet nyújtott be, amelyben azzal vádolta a vállalatot, hogy nem fizette ki a korábbi alkalmazottaknak járó mintegy 500 millió dolláros végkielégítést.
A nagyjából 16 hónappal ezelőtt történt felvásárlás idején a cégnél Ghánában dolgozó nagyjából 20 ember februárban azt mondta a BBC-nek, hogy csak nemrég kapták meg a nekik járó pénzt.
A négy vezető perében Muskot olyan embernek próbálták beállítani, aki elkerüli az adósságai kifizetését és rosszul bánik az alkalmazottaival.