Nagyvilág

Súlyos családi örökség is lehet Károly király daganatos betegsége

Morvay Péter
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
Tel-AvivsíhamaszTrump
Hirdetés
Hirdetés

Bár III. Károly szülei igen hosszú életűek voltak, az uralkodói családban előfordultak súlyos, sőt halálos kimenetelű rákos betegségek.

Hirdetés

Mint arról beszámoltunk, a királyi udvar hétfő este jelentette be, hogy III. Károlynál rákbetegséget állapítottak meg. A daganat pontos típusát nem közölték, csak annyi biztos, hogy nem prosztatarákról van szó, mint ahogyan sokan elsőre gondolhatták.

A brit uralkodót ugyanis egy hete prosztata-megnagyobbodás miatt műtötték, de mint most a közleményből kiderült, ez a probléma jóindulatú volt, viszont a vizsgálatok során találtak „egy bizonyos fajta rákos daganatot”. 

III. Károly már meg is kezdte a terápiát, és orvosaival együtt bizakodó, ugyanis nagyon korai stádiumban fedezték fel nála a betegséget.

Mint a Daily Mail összeállítása írja, a Windsor-Mountbatten családban – ha nem is gyakran – de előfordult már daganatos betegség. A 2022 őszén 96 éves korában elhunyt II. Erzsébet királynőről a hivatalos tájékoztatás csak az idős korát említette halálozási okként, de a brit sajtóban megjelent, hogy az uralkodó áttételes csontrákban szenvedhetett, még ha nem is ez okozta közvetlenül a halálát.

Károly édesapja, Fülöp herceg, aki alig két hónappal 100. születésnapja előtt halt meg, nem szenvedett rákos betegségben, ellentétben nagyapjával, VI. Györggyel, aki dohányosként tüdőrákban, alig 56 éves korában halt meg. 

VI. György bátyja, VIII. Edward 1936-ban lemondott a tróntól, hogy elvehessen feleségül egy elvált amerikai színésznőt, Wallis Simpsont. A volt király 1972-ben, 77 éves korában torokrákban halt meg Párizsban.

III. Károly dédapja, V. György 1936-ban, 70 évesen halt meg. Krónikus hörghurutban szenvedett, amelyet az erős dohányzás súlyosbított.

A betegség miatt III. Károlyt közeli rokonai helyettesítik, ebben a cikkünkben írtunk arról, kit bíz meg ilyenkor az uralkodó.

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek