K. Gábor a jogerős ítélet szerint a híres tescós banda tagjaként a budaörsi pénzszállítórablásnál kézigránátot dobott a rendőrök felé. A rablóbanda tagjainak jó része egy évtizednél is hosszabb büntetést kapott, K. Gábort tizennégy évre ítélték, de szabadlábon védekezhet – írja az Index.
A portál felidézte, S. Péter bűnözői csoportját több, közvéleményt megrázó erőszakos bűncselekmény elkövetésével vádolják: kettős emberöléssel, csoportosan elkövetett fegyveres rablásokkal, robbanóanyaggal való visszaéléssel és fegyvercsempészettel. A vád szerint a tescós bűnbanda tucatnyi bűncselekményt követett el több mint egy évtizede.
A két legsúlyosabb ügyük egy 2005-ös pénzszállítórablás Érden és a budaörsi Tescónál. Mindkét támadásban lábon lőtték a biztonsági őrt és a vádirat szerint a Tesco parkolójában a rendőrökkel is tűzharcba keveredtek a vádlottak.
A kettős gyilkosság ügyében felmentették az ötfős társaságot, a budaörsi esetben az ügyészség szerint harmincmillió forint volt a zsákmány. A bűnszervezet három vádlottja 2004-ben a vád szerint egy kalocsai házaspárral is végzett: egy pénzváltót és feleségét végezhették ki. A bíróság a házaspár meggyilkolása, az érdi pénzszállítórablás, a Kőér utcai cselekmény, a Bajcsy-Zsilinszky utcai pénzváltó, valamint a kiskunhalasi ékszerüzlet kirablásának ügyében bizonyítottság hiányában felmentette a terhelteket. A bíróság szerint a felsorolt esetekben hiányosságok történtek a nyomozás alatt, így a rendelkezésre álló bizonyítékokból nem lehetett kétséget kizáró módon megállapítani a terheltek cselekményekben való részvételét.
A banda a jogerős ítélet szerint nem került tűzharcba a rendőrökkel Budaörsön, azt viszont igazoltnak találta a bíró, hogy K. Gábor a felé haladó rendőrök irányába egy M75-ös kézi gránátot dobott.
A budaörsi Tescónál a pénzszállító elleni támadásban valamennyi érintett bűnösségét megállapította a bíróság, cselekményüket nyereségvágyból, több emberen és hivatalos személy sérelmére elkövetett emberölés büntettének kísérleteként minősítette. A vádlottak bűnösök továbbá lőfegyverrel és robbanóanyaggal visszaélés és rablás büntettében.
A rablók többsége egy évtizednél is hosszabb büntetést kapott: S. Pétert végül húsz évre, a már szabadlábon lévő K. Gábort pedig tizennégy évre ítélték.