A jövő már egy évszázada is foglalkoztatta az embereket, így az újságok is szívesen választották témának azt, milyen is lesz a világ 50 vagy száz év múlva.
A brit Metro egy olyan cikket mutatott be, ami 1924-ben jelent meg. A különös módon jövőbelátó írást eredetileg Paul Fairie, a Calgary Egyetem kutatója osztotta meg az X-en.
A cikk szerint a jövő városában 2024-ben „gyorsforgalmi úton a városközponton keresztül közlekedő autók” okoznak majd dugókat, bár az nem teljesedett be, hogy a viharosan szaporodó járművek a lovak teljes kihalását eredményeznék.
Ennél meglepőbb előrejelzés volt a tetoválások széles körű elterjedése. Száz éve ez a matrózok kiváltsága volt, mások csak elvétve hordtak ilyen jelet a bőrükön. Ehhez képest tavaly a YouGov felmérése szerint az Egyesült Királyságban az emberek több mint egynegyedének volt tetoválása.
A cikk szerint a tetoválások mellett az emberek a hajukat is „a szivárvány minden színére festik majd”.
Azt viszont sajnálhatjuk, hogy nem jött be az előrejelzés, miszerint a hosszabb várható élettartam eléri 100 évet, és a 75 év számítana fiatalnak.
Biztosan valóra vált azonban azt, hogy a nagyvárosokban 100 emelet magas lakótömbök épülnek, és fényképek helyett videókból készülnek majd családi albumok.
Hollywood nem váltotta be a várakozásokat, miszerint „a filmek elhozzák a világbékét”, mivel az emberek között testvériséget és egyetemes nyelvet teremtenek, és nem szüntette meg a konfliktusokat a civilizált világban.