Nagyvilág

Ezekbe az országokba érdemes menekülni, ha kitör a harmadik világháború

ATV.hu
Hirdetés

Melyek a világ legbiztonságosabb térségei arra az esetre, ha kitörne a harmadik világháború? A Daily Mail összegyűjtötte a túlélésre legesélyesebb országokat. 

Hirdetés

A világban jelenleg 110 súlyos katonai konfliktus zajlik. A minket leginkább érintő háborút Oroszország robbantotta ki Ukrajna ellen 2022 februárjában. Mivel a konfliktusba az Egyesült Államok az Európai Unió és Nagy-Britannia is bekapcsolódott Ukrajna segítése révén, Oroszország pedig Irán, Észak-Korea és Kína támogatását is bírja, egyre többekben merül fel egy újabb világháború rémképe. Olyannyira, hogy a Daily Mail összeállítást közölt a világ legbiztonságosabb, a túlélésre legalkalmasabb országairól. Íme, a lista nyolc fontos szereplője:   

Argentína 

A dél-amerikai országban igen jó eséllyel túlélhető egy atomháborút követő éhínség. Becslések szerint 100 nukleáris töltetű bomba annyi füstöt bocsát ki, ami szó szerint eltakarja a Napot, terméskiesést és éhezést eredményezve. Argentínában viszont számos strapabíró növény, köztük búza terem. 

Bhután

Miután 1971. szeptember 21-én csatlakozott az Egyesült Nemzetek Szervezetéhez, Bhután semlegesnek nyilvánította magát, így előkelő helyen szerepel a globális békeindexen. Hatalmas hegyek alkotják, ami a kutatások szerint különösen biztonságossá teszi. 

Chile 

A világ legnagyobb tengerpartjával rendelkező ország, összesen 6435 kilométernyi partszakasszal. Számos természeti erőforrással rendelkezik, a kontinens egyik legfejlettebb országa, ideális helyszín a túlélésre.  

Fidzsi-szigetek

Aki szeretne „mindentől távol lenni” egy világégés esetén, válassza a Fidzsi-szigeteket. A Csendes-óceán délnyugati részén található sziget mintegy 4600 kilométerre van legközelebbi szomszédjától, Ausztráliától. Hadserege mindössze 6000 főt számlál, így a globális békeindexen is előkelő helyet foglal el. Mivel területe nagy részét sűrű erdők alkotják, ásványban és halban pedig gazdag, a Fidzsi-szigetek tökéletes hely lehet a harmadik világháború idején.

Grönland 

A Dániához tartozó Grönland a világ legnagyobb szigete. Messze van, domborzata hegyvidéki, politikailag semleges, így ideális menedékhely vészhelyzet esetén. Lakossága 56 ezer fő, ezért nem valószínű, hogy bármely globális szuperhatalom célpontjává válna.   

Izland 

Izland folyamatosan vezeti a globális békeindexet. Szintén távol van a „világtól”, emellett pedig nem szorul más országok erőforrásaira, köszönhetően a hatalmas édesvízkészletének, tengeri kincseinek és a megújuló energiaforrásoknak. 

Új Zéland 

Új-Zéland a második helyen áll a globális békeindexen, a különféle konfliktusokban rendre semleges marad. Emellett hegyvidéki domborzata tökéletes védelmet nyújt polgárainak.

Svájc 

Svájchoz köthető leginkább a világon a politikai semlegesség fogalma. Az ország földrajzi adottságai kitűnőek, emellett rengeteg atombiztos óvóhellyel rendelkezik. 

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek