Éppen egy éve, december végén vesztette életét Pavel Antov, a Vlagyimir Standard húsipari vállalat alapítója és Putyin kormánypártjának, az Egységes Oroszország pártnak a politikusa. A leggazdagabbnak tartott orosz képviselő egy indiai hotel ablakából zuhant ki és halt meg azonnal. A halálának körülményei eddig tisztázatlanok. A milliárdos az orosz üzlettársaival utazott Indiába, hogy megünnepeljék a 65. születésnapját, majd vérbe fagyva találták meg a hotel előtt. A halála azért is különös, mert éppen két nappal azután történt a halálos baleset, hogy ugyanabban a hotelben meghalt az egyik útitársa, Vlagyimir Bidonov is, akit eszméletlenül találtak meg a hotelszobájában, majd a kórházba szállítás során meghalt, állítólag infarktus végzett vele.
Beszámoltunk arról is, hogy januárban egy tartományi miniszterelnök, Magomed Abdulajev halt meg, amikor át akart kelni egy úton, de egy épp akkor ott haladó autó elgázolta. Ezt követően elhunyt egy rendőr tábornok is, akit Vlagyimir Putyin mindössze néhány héttel korábban mentett fel az állásából. A hírek szerint az ő feladata volt korábban a kormányellenes tüntetések leverése.
Februárban halt meg Marina Jankina, az orosz védelmi minisztérium pénzügyi osztályának régiós vezetője, aki egy szentpétervári épület ablakából zuhant ki. A halála meglehetősen furcsa körülmények között történt, ugyanis a helyszínen a hatóságok hivatalos dokumentumokat találtak szétszórva és nyomozást indítottak az üggyel kapcsolatban. Egyes orosz források szerint a nő a halála előtt felhívta a férjét, hogy öngyilkos lesz.
Gyanús körülmények között vesztette életét áprilisban Igor Szkurkov, a Yakutsenergo igazgatóhelyettese is. A férfi egy orosz fogdában halt meg, állítólag öngyilkos lett. A menedzsert egyébként vesztegetés gyanúja miatt vették őrizetbe, nem sokkal a halála előtt.
Júliusra is jutott egy rejtélyes haláleset, ugyanis meghalt Andrej Fomin, a Csuvas Köztársaság ügyésze. Az orosz főügyész sajtószolgálata a halálesettel kapcsolatban kiemelte, hogy az orosz köztisztviselő úszás közben, a parthoz közel fulladt bele a vízbe. Fomin a Volga folyó átúszása közben fulladt meg a Chebswim nevű rendezvényen, Cheboksary városában. Éppen egy 2200 méteres távot próbált meg átúszni az ügyész, de a parttól 150 méterre elfogyott az ereje és vízbe fulladt. A mentők kiemelték, de Fomin életét már nem tudták megmenteni. Andrej Fomin 1991 óta dolgozott az ügyészségen, és 2020 júniusában nevezték ki a Csuvas Köztársaság ügyészévé.
A legsokkolóbb haláleset mindközül Jevgenyij Prigozsin Wagner-vezéré lehet, aki magánhadseregével támogatta Oroszország ukrajnai invázióját. Azonban miután nyár elején felkelést szervezett Putyin ellen, az orosz elnök bosszúra készülhetett. A Wagner zsoldoshadsereg vezetője egy repülőgépbalesetben vesztette életét, kilenc másik utassal együtt, amikor Moszkva közelében lezuhantak. Friss információk szerint az Embraer Legacy 600-as repülőgép szárnya alá egy pokolgépet rejtettek. A parancsot pedig Nyikolaj Patrusev, az orosz Biztonsági Tanács titkára, Putyin közeli szövetségese, korábbi hírszerző adhatta ki.
Szintén augusztusban halt meg Gennagyij Zsidko orosz vezérezredes és Gennagyij Lopirev altábornagy is. Egyikük az ukrajnai orosz csapatok főparancsnoka volt több hónapon át, míg a másiknak már évek óta zűrös ügyei voltak. A halál konkrét oka mindkettejük esetében homályos. A hivatalos orosz közlések szerint a vezérezredes már régóta beteg volt és emiatt halhatott meg. Lopirev halálával kapcsolatban pedig annyit közöltek, hogy hirtelen megbetegedett, és bevitték ugyan a rjazanyi regionális kórházba, de nem tudták megmenteni az életét.
December 27-én pedig Vlagyimir Egorov vesztette életét, aki egy harmadik emeleti ablakból zuhant ki. A beszámolók szerint egy szemtanú végignézte a zuhanást, de arról nem lehet tudni, hogy miképp kerülhetett az ablak közelébe az Egységes Oroszország jelentős tagja, aki a leggazdagabb városi képviselő volt Tobolszkban. Egorov halálhírét az orosz állami média is bejelentette. Közölték, hogy a képviselő halálának pontos okát halottkémi vizsgálat állapítja majd meg a boncolás után.
„Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123 ingyenes, lelki elsősegély számot!”