Nagyvilág

Ezért kapott dührohamot és káromkodott tajtékozva a világ leggazdagabb embere

ATV.hu
Hirdetés

Mint ismert, Elon Musk káromkodva ment neki az X-et elhagyó gigacégeknek, dürohama egy dolgot pedig tökéletesen bizonyított: a figyelem rabja.

elon musk
Hirdetés

Úgy tűnik, Elon Musk kétségbeesetten szeretné, hogy szeressék, annak ellenére, hogy szerdán kijelentette, azt sem bánja, ha gyűlölik: „Gyűlölködjetek” – fakadt ki Andrew Ross Sorkinnak a New York Times DealBook csúcstalálkozóján.

Mint ismert, a Tesla és a SpaceX főnöke a rendezvényen dührohamot kapott. Sorkin kérdésére ugyanis, miszerint a hirdetések teszik ki az X bevételének egy jelentős részét, és a nagyvállalatok most ezeket leállították, a techmilliárdos így reagált:

Valaki megpróbál engem fenyegetni és zsarolni a hirdetésekkel? Pénzzel zsarolni engem? B*ssza meg magát! B*ssza meg magát! Világos? Hé, Bob (Bob Chapek, a Disney vezérigazgatója – a szerk.), ha itt vagy a közönségben. Ez az, amit érzek, ne hirdess!

Ahogy arról az atv.hu is beszámolt, milliárdokat bukhat Elon Musk és az X, miután több hirdető tartalma is nácizmust dicsőitő posztok mellett jelent meg. Emiatt ugyanis több nagyvállalat – mint az Apple, a Disney vagy a Comcast – is beszüntette a reklámozást az X-en, az exodus pedig tovább erősödött, amikor maga Musk is közzétett egy megosztó posztot.

A Tesla és a SpaceX főnöke később bocsánatot kért a posztért, mondván, hogy talán ez volt a leghülyébb dolog, amit valaha is megosztott az interneten.

A New York-i rendezvényen most azonban Musk azzal vádolta meg az X hirdetési bojkottjához csatlakozott cégeket, hogy zsarolni próbálják őt. Interjúja egy dolgot pedig világossá tett: úgy tűnik, a figyelem rabja. És amikor az imádat nem áll rendelkezésére, akkor az elítélést is úgy veszi be, mint egy adag metadont (szintetikus opioid, fájdalomcsillapító, hatásspektruma lényegében a morfinhoz hasonló – a szerk.) – írja az eset kapcsán a CNN.

A portál úgy látja, a Tesla alapítója ezért vett egy 44 milliárd dolláros személyes megafont, és ezért mondta a szerdai csúcstalálkozón az X-et (korábban Twitter) elhagyó hirdetőknek, hogy „menjenek a f***-ba”, minden egyes szót élvezve, miközben úgy tűnt, mint aki megveregeti a saját vállát, amiért ilyen pikáns szavakat használt a New York Times riportere előtt.

Az interjút nézve – még online is – érezni lehet a pillanat kínosságát, ami egyesekből szekunder szégyenérzetet válthat ki, de Musk számára egyenesen felemelőnek tűnik.

Jó vagy rossz, Musk és kirohanásai azért számítanak, mert a Föld legbefolyásosabb vállalatainak vezetőjeként óriási hatalommal bír: szinte minden üzleti döntésének olyan hatásai vannak, amelyek az átlagemberek számára is meghatározóak: akár Teslát vásárolnak Kaliforniában, vagy éppen egy szárazföldi háborút vívnak Kelet-Európában.

Musknak pedig egyenesen kedvére van ez a szerep: az üzletember ugyanis egyre inkább úgy pozícionálja magát, mint egy közértelmiségi, akinek a globális ügyekben is szerepe van – például Izrael Hamász elleni háborújában. A hatalma (értsd: pénze) pedig egyértelműen megvan ahhoz, hogy bármilyen konfliktus közepébe belekeveredjen, egyelőre azonban ezt a hatalmat a nagyzoláson kívül másra nem használja.

Az izraeli útjára is azt követően került sor, hogy támogatott egy kifejezetten antiszemita tweet-et, amely szintén hozzájárult a hirdetői kivonuláshoz az X-en. Szerdán Musk egyébként megesküdött, hogy az izraeli látogatás nem valamiféle „bocsánatkérő körút” volt, az időzítést tekintve azonban a kijelentése erősen hiteltelen lett.

A szerdai interjú során Musk a legutóbbi zsidóellenes posztját pedig „ostoba hibaként” próbálta elhárítani, amelyet a média félreértelmezett. Még ha ez igaz is lenne, akkor is megmaradna a Twitter-csatornája, amely tele van a QAnon összeesküvés-elméletekkel, és amelyek közül sokakat letiltottak a platformról, mielőtt Musk feltámasztotta volna a fiókjaikat – tette hozzá a CNN.

Hirdetés
Címkék:
Kapcsolódó cikkek