A lapot egy Mihail Jurcsenko nevű informátor tájékoztatta arról, hogy állítólag személyesen beszélt egy orosz „ügynökkel”, aki azt a „feladatot kapta, hogy eltávolítsa” a diktátort.
Jurcsenko állítása szerint a Honey nevű moszkvai klubban találkoztak, amely
az orosz biztonsági szolgálatok ügynökeinek ismert törzshelye.
Az ügynök állítólag megmutatta az informátornak megmutatta szolgálati igazolványát, mielőtt beavatta volna a Putyin elleni konspirációba. Az illető szerint az orosz különleges szolgálatok már nyomoznak utána, ezért szeretné, ha az információ megjelenne külföldön is.
Jurcsenko a brit lapnak azt állította, hogy közben feljelentést tett a moszkvai rendőrségen is, így a feltételezett merénylet tervről már nem csak a nyugati olvasók, hanem az orosz hatóságok is értesültek.
A Sun még hozzáteszi, hogy „az orosz diktátor arról ismert, hogy rendkívül komolyan veszi a biztonságát, és állandó félelemben él a merényletektől”, továbbá az ukrajnai háború előrehaladtával
„egyre inkább elszigetelődött és paranoiássá vált”, és „bunkerből bunkerbe költözik”,
mert pánikszerűen fél attól, hogy betegség vagy merénylet miatt az életét veszti – ami a brit sajtó egyes információi szerint már meg is történhetett, mert az orvosát már el is nyelte a föld, vagy éppen küszöbön áll a halála.
Ez utóbbi információt a jelenleg Oroszországban, a Valdaj konferencián tartózkodó magyar újságíró, Stier Gábor nem tudta megerősíteni. A moszkvatér.com híroldal főszerkesztője a rendezvényen több kérdést is feltett Vlagyimir Putyinnak, aki – mint arról mi is beszámoltunk – részletesen válaszolt, kifejtve álláspontját Európa és Oroszország viszonyáról, a háborús konfliktus általa vélt okairól továbbá az 56-os forradalomról és a rendszerváltás utáni kelet-európai csapatkivonásokról.
Stier Gábor – aki tavaly is részt vett a Valdaj-konferencián – az Ultrahang csatornának adott interjúban elmondta: nem látott érdemi változást az orosz elnök megjelenésében, aki közel négy órán át válaszolt az újságírók kérdéseire.