Az ügyben eljáró Bruce Reinhart bíró közölte, hogy megalapozottnak találta a minisztérium érveit, hogy a nyilatkozat egyes részeit miért nem fedné fel. Ahogy mondta, áttekintette az érveket, ismeri a házkutatásra kiadott végzést, valamint az ahhoz kapcsolódó eskü alatti hatósági nyilatkozatot, így ezek alapján elfogadta a szöveg javasolt elemeinek kitakarását. Az érintett részletek felfednék tanúk és eljáró hatósági személyek, valamint további érintettek személyét, emellett a nyomozás stratégiáját, irányát, fókuszát és forrásait is nyilvánosság elé tárná, ahogy a vádesküdtszékre vonatkozó információkat, amelyet a szövetségi törvények védenek – indokolta döntését a bíró.
Múlt héten Reinhart bíró több nagy médium kérésének adott helyt, amikor úgy döntött, hogy a volt elnök floridai ingatlanjában tartott FBI-házkutatás részletei a nyilvánosságra tartoznak, az ügy „példanélkülisége” miatt. Ugyanakkor a bíró lehetőséget adott a kormányzati szervezetnek arra, hogy csütörtökig javaslatot tegyen arra, mely részeket szeretné kitakarva hagyni a nyilvánossá tett dokumentumban.
Az igazságügyi minisztérium korábban abba nem egyezett bele, hogy teljes egészében bemutassa az eskü alatti nyilatkozatot, amit a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) képviselője tett, amikor végzést kért a bejelentés nélküli intézkedés lefolytatására. A tárca többször hangoztatott álláspontja szerint a teljes nyilvánosság sértené a nyomozás érdekeit.
Az igazságügyi minisztérium két héttel ezelőtt magát a végzést, annak bizonyos részleteit nyilvánosságra hozta, de a dokumentumból az nem derült ki, hogy pontosan miért indult a hatósági intézkedés a Mar-a-Lago rezidencián, ahonnan több tucat doboznyi irattal távoztak.
A médiumokon kívül több republikánus politikus is követelte, hogy kerüljön nyilvánosságra a teljes nyilatkozat. Véleményük szerint a közvéleménynek joga van tudni, hogy pontosan milyen ügyben jártak el az FBI-nyomozói, amikor augusztus 8-án megjelentek a volt elnök ingatlanánál.
Egy másik floridai bíró szerdán Donald Trump ügyvédeinek szabott meg határidőt. Nekik arra kell választ adniuk máig, hogy pontosan miért tartják indokoltnak egy harmadik – független – fél, egy különleges jogi szakértő jelenlétét a lefoglalt iratok átvizsgálásakor.
Szintén szerdán Joe Biden elnök amerikai sajtójátékoztatóján is téma volt a házkutatás ügye, amelyen kategorikusan tagadta, hogy előzetesen tudomása lett volna a házkutatásról. Ahogy mondta, ő is csak a sajtóból értesült az intézkedésről. Donald Trump erre válaszul közösségi oldalán kétségbe vonta az elnök szavait, ahogy fogalmazott, „Van olyan ember, aki ezt elhiszi?”. Az amerikai történelem legnagyobb politikai támadásának nevezte a házkutatást, és megismételte álláspontját, miszerint törvénytelen volt az intézkedés.