Más tehát a finanszírozási és szerződéses környezet. A finn atomerőmű esetében az építkezés folytatásáról tett nyilatkozata a leányvállalatnak jelentőséggel bírhat egy esetleges későbbi kártérítési igény esetén. A szakember hangsúlyozta: meglátása szerint a magyar blokkok építésének sorsát a háború folytatása és kimenetele fogja meghatározni.
A csernobili friss hírekkel kapcsolatban Aszódi Attila elmondta: meg lehet abban bízni, hogy a sugárzással kapcsolatos adatok helytállók és nem haladták meg a határértékeket. A személyzetváltást fontosnak tartja, hiszen az üzemeltetőknek elengedhetetlen a regenerálódás. Bár a friss közlemények szerint, mivel közúton nem megközelíthető a létesítmény, hajón 49 dolgozó érkezett, míg 51 távozott, de még mindig van olyan 13 munkavállaló, akik több mint egy hónapja nem hagyták el az atomerőművet.
Aszódi Attila, BME Természettudományi Kar dékánja továbbá megjegyezte: a jelenlegi információk alapján 150 őr hollétéről nem tudni. Őket az erőmű elfoglalását követően pincébe zárták a katonák, most pedig azt valószínűsítik, hogy elvitték magukkal Oroszországba.
A teljes beszélgetés itt meghallgatható.