„Rogán Antal miniszter egy korrupciós hálózat közepén ül Magyarországon, ami bomlasztó hatással van a magyar demokratikus intézményekre” – ezt mondta a távozó David Pressman nagykövet, miután az Egyesült Államok szankciós tiltólistára tette Rogán Antalt.
Az Egyesült Államok volt budapesti nagykövete David Cornstein, szörnyűnek és szégyenteljesnek nevezte az amerikai kormány döntését. Szégyennek és politikailag motivált lépésnek tartja a budapesti nagykövet döntését, Brian Leib is, akit Pressman lehetséges utódjaként emlegetnek.
„Nyilvánvaló, hogy egy pitiáner bosszú eredményeképpen születik meg egy ilyen döntés (…) Ezzel a döntéssel a másik probléma, azon túl, hogy beavatkozik a magyar belügyekbe, szemenszedett hazugságokra, föltételezésekre alapozott megállapítást tartalmaz, amiből egy szó sem igaz. Tehát, mind a kormány tagjai, mind a Fidesz teljes egészében kiáll Rogán Antal miniszter társam mellett” – mondta az ügyre reagálva Lázár János.
Gulyás Gergely szerint „a néhány hétig hatályos bosszú csak arra fog majd emlékeztetni, hogy a nagykövet a bécsi egyezményt semmibe véve, a kormány megbuktatásáért tett meg mindent.”
Menczer Tamás arra emlékeztetett, hogy Soros György kitüntetést kapott a Fehér Házban. „Pressman nem nagykövet volt, hanem Soros György helytartója, ránk akarta erőltetni a bevándorlást és a gender-őrületet. Megvédtük magunkat, Pressman kudarcot vallott, ezért ideges” – fogalmazott.
Magyar Péter szerint Rogán Antal büntetőjogi felelősségre vonása a magyar igazságszolgáltatás felelőssége.
Gyurcsány Ferenc az ATV Egyenes Beszédben pedig úgy fogalmazott: „Pressman nagykövet téved, nem Rogán Antal a magyar korrupciónak a közepe, hanem Orbán Viktor”. A DK elnöke szerint, amikor a miniszterelnök első számú, bizalmi embere korrupciós botrányba keveredik, akkor a miniszterelnöknek itthon, és nem Indiában van a helye. Az ellenzéki párt vagyonnyilatkozati eljárást kezdeményez.
A Jobbikos Sas Zoltán pedig a Nemzetbiztonsági Bizottság elnökeként tájékoztatást kér majd a szolgálatoktól.
A Nézőpont Intézet személyes bosszút lát az ügyben. „Ez egy politikai döntés volt, szerintem mindenki tisztán látja, mert semmiféle bizonyíték, részlet, még csak vádirat sem csatolódott hozzá, hanem egy bukott adminisztráció megpróbált még egyet belerúgni a magyar kormányba. Két hét múlva, amikor Donald Trump lesz az Egyesült Államok elnöke, nagyon sok kérdésben fog változást hozni. Én biztos vagyok benne, hogy egy politikai döntést, ugyanolyan politikai döntéssel vissza lehet csinálni” – mondta Mráz Ágoston Sámuel.
Horn Gábor szerint viszont nem lehet személyes bosszúnak beállítani a döntést, hiszen nem az amerikai nagykövet, hanem az Egyesült Államok pénzügyminisztériuma dönt ebben a kérdésben. Szerinte nem olyan egyszerű lekerülni erről a listáról.
Hozzátette: az érdekes kérdés, hogy miért éppen most, az amerikai kormányváltás előtt néhány nappal, és miért éppen Rogán Antal került a korrupciós célkeresztbe.