Semjén Zsolt a kormány nevében megküldte Kövér László házelnöknek az Országgyűlés 2025. évi tavaszi ülésszakára vonatkozó törvényalkotási programot. Az eddig kialakult gyakorlatnak megfelelően a program nem tartalmazza a nemzetközi szerződésekkel összefüggő törvényalkotási feladatokat.
A miniszterelnök-helyettes által írt levél 34 törvényjavaslatot, módosítást tartalmaz. A nagy horderejű javaslatok között Semjén Zsolt tízet sorol fel, köztük a jogi segítségnyújtásról szóló, valamint a jogi személyekkel kapcsolatos egyes bírósági eljárásokról és végelszámolásról. Emellett a nagy horderejű javaslatok között szerepelnek az erdőbirtokosságról, illetve a az energetikai, és a klímapolitikai törvények módosításáról szóló indítványok is.
Szintén a nagy horderejű javaslatok között vár parlamenti tárgyalásra a hadtörténeti és régészeti örökség, valamint a kulturális javak védelméről szóló indítvány, valamint a különleges kötöttpályás közlekedési rendszerekről szóló is. Természetesen Semjén Zsolt a nagy horderejű javaslatok között sorolja fel a tavaszi jogalkotási program az adótörvények módosítását és a 2026-os központi költségvetési javaslatot – aminek a tervezett benyújtása május, a parlamenti elfogadásának az idejét pedig júniusban határozza meg a program.
Azaz, az idei költségvetés novemberi benyújtása – a kormánykommunikáció szerint az amerikai elnökválasztást várták meg a “békeköltségvetéssel” – kivételes volt.
S jóllehet a 2026-os büdzséjavaslathoz még Semjén levelében “a pénzügyminiszter” van odaírva benyújtóként, azt már bizonyosan Nagy Márton fogja a parlament elé terjeszteni, hiszen a Varga Mihály által vezetett PM beolvadt januártól az NGM-be, miután Varga Mihály március 4-től az MNB elnöke lesz.
*(Forrás: Nielsen Közönségmérés, közönségarány, LIVE adat, teljes népesség, teljes napon, 2024. első negyedév alapján, hírcsatornák: ATV, HÍR TV, M1)