Készül Szinetár Miklós nagysikerű önéletrajzi sorozatának folytatása. A Kossuth és kétszeres Jászai Mari-díjas rendező az ATV Egyenes beszéd című műsorában ezzel kapcsolatban elmondta: A harmadik kötet a befejező rész lesz. A tervezett 22 fejezetből 16 már megvan, de „nagyon nehéz”.
A miértre Szinetár kifejtette: Az első kötet 1956-ig eleveníti fel az életét, és „az azelőtti világ egy olyan világ, aminek az értékelésében az olvasók lényegében megegyeznek. A második kötet a Kádár-korszakról szól, – A legvidámabb barakk -, és arról már megoszlanak a vélemények. A most készülő harmadik rész a Fapados kapitalizmus címet kapta, és erről az időszakról nagyon nehéz úgy írni, hogy az ember ne sértsen érzelmeket akaratlanul is”.
A rendező korában egy interjúban úgy nyilatkozott, hogy baloldali embernek tartja magát, ugyanakkor 1990 után a jobboldaltól többnyire minden támogatást megkapott, míg a baloldaltól sokkal kevesebbet. Az ATV-ben ezzel kapcsolatban Szinetár elmondta: „Amikor a baloldali liberális kormány alatt voltam az Opera igazgatója, az intézmény költségvetése nagyjából négymilliárd forint volt, ami nagyon kevés.” Aztán a hatalomváltás után a jobboldal alatt az összeg felment hatmilliárdra. „Úgyhogy én arról beszélek, hogy a jobboldal sokkal nagyvonalúbb volt a kultúrával, mint a liberális, vagy a baloldal.”
Szinetár ugyanakkor hozzátette, hogy a független művészek joggal panaszkodhatnak, mint ahogy az olyan „sincs a világon”, hogy miközben a Magyar Művészeti Akadémia tagjai jelentős havi jövedelmet kapnak az államtól, a Széchenyi Művészeti Akadémia tagjai nem kapnak egy vasat se.
A műsorban szóba került a karácsony is. Szinetár azt mondta, két legemlékezetesebb karácsonyi emléke közül az egyik rossz, a másik jó:
„A jó az, hogy három-négy éven keresztül Münchenben karácsonyoztam. Tudniillik az Operettszínház igazgatója voltam, és egy gálaestet adtunk München legnagyobb koncerttermében. Nagy élmény volt, mert a főpolgármester meghívott ebédre, és minden szava gyönyörű volt. Mindez Münchenben úgy, hogy pár évtizeddel korábban Budapesten éppen a németek elől bujkáltam álnéven. Úgyhogy a kör itt bezárult”