Hirdetés
Itthon

„Hadd rettegjen” – Menczer így üzent Magyar Péternek, de a szakértő szerint nagyon is nem véletlenül

Hazafi Zsolt
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
Paksi Atomerőműkatonawizz airnyugdíj
Hirdetés
Hirdetés

Dull Szabolcs politikai elemző frissiben értékelte Menczer Tamás mai interjúját, amelynek középpontjában Magyar Péter "értékelése" állt.

Dull Szabolcs, a magyar sajtó ismert újságírója, jogász, politikai elemző és az Index és a Telex korábbi főszerkesztője, elemző posztjában a Fidesz kommunikációs igazgatójának, Menczer Tamásnak a Magyar Nemzetben ma megjelent év végi interjúját vizsgálta. A bejegyzés különösen arra fókuszált, hogyan próbálja a kormánypárt a közbeszédet irányítani, és milyen kommunikációs paneleket vet be Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője ellen. Az interjúval kapcsolatban Dull Szabolcs öt kulcsmondatot emelt ki, amelyek a Fidesz politikai stratégiájának lényegét tükrözik.

20241206 eb dull

1. Az új struktúra nem akadály a Fidesz számára

Egyrészt Menczer Tamás magabiztosan nyilatkozott a Fidesz választási esélyeiről:

„Négy országgyűlési választást nyertünk egymás után, meggyőződésem, hogy a következőt is megnyerjük. Persze a siker soha sincs ingyen, dolgozni és harcolni kell érte. Az ellenfél eddig is sok formációval állt elő, most egy új emberrel és valamelyest megváltoztatott struktúrával próbálkoznak.”

Dull szerint ez a mondat a Fidesz stratégiájának egyik sarokköve: a magabiztos narratíva fenntartása, amely szerint az ellenzék bármilyen formában is jelenik meg, nem jelent komoly fenyegetést.

2. Magyar Péter mint „báb” és Brüsszel kiszolgálója

Az interjú másik visszatérő eleme az ellenzék összekapcsolása Brüsszellel. Menczer így fogalmazott:

„Amit látunk, az egy brüsszeli támadás Magyarország ellen. És ezt a támadást nem Magyar Péter vezeti, ő csak egy bábfigura. A támadást Magyar Péter gazdái irányítják, Manfred Weber és Ursula von der Leyen.”

Dull elemzése szerint a Fidesz itt a korábbi, „Brüsszel-ellenes” kampányait folytatja, amelyben az ellenzéki vezetőket nem önálló szereplőként, hanem külföldi érdekeket szolgáló figurákként ábrázolják.

3. Közvélemény-kutatások és a „beteges hazudozó” narratíva

Menczer elutasította azokat a kutatásokat, amelyek szerint Magyar Péter és pártja előretörőben lenne:
„A balos felméréseken csak nevetni szoktam. Egyre többen látják, hogy »Brüsszel Péter« egy beteges hazudozó, egy botrányhős.” Dull kiemelte, hogy a személyes támadások fontos elemei lettek a kormánypárti kommunikációnak, ami az ellenzéki vezetők lejáratására törekszik.

4. Az utcai konfliktusok mint a politikai stílus részévé tétele

Menczer kitért egy korábbi utcai összetűzésre is Magyar Péterrel kapcsolatban: „Nekem nem volt gyerekkori vágyam, hogy agresszív pszichopatákkal vitatkozzak az utcán. Ha viszont egy pszichopata megtámadja a közösségemet, akkor a közösségem elé állok, és mindig meg fogom védeni, ez a szóvivő dolga. Elég volt ebből a gátlástalan, beteges hazudozóból! Magyar Péter egy agresszív, buldózerstílust hozott be a politikába, számos agresszív elemmel.”

Ez az idézet Dull értékelése szerint a konfliktusok eszkalációját célozza, amely a politikai párbeszéd helyett személyes ellenségeskedésre épít.

5. A jövő stratégiája: „Hadd rettegjen”

„Tisztességtelennek és igazságtalannak tartom, hogy egy ilyen ember akarja kioktatni az én közösségem tagjait! Ezért mentem oda. Hogy a jövőben mi lesz? Hadd rettegjen!” A szóvivő zárómondatában egyértelmű fenyegetést fogalmaz meg: Magyar Péter „rettegjen” a jövőbeni lépésektől. Ez az állítás a politikai konfliktus személyes és érzelmi dimenzióját is kiemeli.

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek