Itthon

Népszavazás az olimpiáról: Kemény Dénes reagált Hadházy Ákosék kritikájára

ATV.hu
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
Szijjártó PéterOrbán Viktor SzerbiaTisza Pártkeleti
Hirdetés
Hirdetés

Kemény Dénes, a Magyar Vízilabda Szövetség korábbi elnöke az ATV Start műsorában fejtette ki véleményét a 2036-os nyári olimpiai játékok budapesti megrendezésével kapcsolatos népszavazási kezdeményezésről. Az ügy körül kirobbant viták és politikai vélemények ellenére Kemény hangsúlyozta, hogy a döntés tájékozottságot igényel, és jelenleg nem áll rendelkezésre elegendő információ a megalapozott döntéshez.

Hirdetés

Kemény, aki a Magyar Olimpiai Bizottsággal (MOB) és három olimpiai bajnokkal együtt kérte az Alkotmánybíróságot a népszavazási kezdeményezés semmissé tételére, arra hivatkozott, hogy a kérdés idő előtti és értelmezhetetlen. Mint mondta, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) jelenlegi pályázati rendszere teljesen megváltozott, és a tárgyalások a lehetséges rendezőkkel még meg sem kezdődtek. Ezek legkorábban két-három év múlva indulhatnak.

„Szerintem most senki nem tudja pontosan – köztük én sem – azokat az anyagi feltételeket, amelyek mentén egy olimpia végül is megvalósul” – fogalmazott Kemény.

A népszavazás elleni fellépést több politikus élesen bírálta. Tompos Márton, a Momentum elnöke szerint a MOB és az említett olimpikonok félnek a nyílt vitától, míg Hadházy Ákos úgy vélte, a Fidesz és a MOB „sportembereket tol maga előtt” a népszavazás elkerülése érdekében. Kemény Dénes ezekre a kritikákra visszafogottan reagált:

„Respektálom, hogy ők szabadon elmondják a véleményüket, de remélem, ők is elfogadják a mi álláspontunkat” – mondta, és hozzátette: a népszavazás csak akkor lehet felelős döntés, ha a választók pontos információkkal rendelkeznek. Kemény szerint a népszavazás időzítése kritikus. Úgy véli, ha a tárgyalási körök végére minden feltétel világossá válik, a választók döntése nem pillanatnyi szimpátián alapulna, hanem átgondolt lenne.

A sportvezető szerint egy átgondolt népszavazás nemcsak azt mutathatná meg, hogy valóban nem nekünk való egy olimpia, hanem azt is, hogy az országnak milyen pozitív lehetőségei nyílnak. Az ilyen döntések mindenkinek a hasznára válhatnak.

A sport és az olimpia nemzetegyesítő erejét hangsúlyozta. Felidézte, hogy a magyar vízilabda-sikerek idején a sportolni vágyó fiatalok száma jelentősen megnőtt. Hozzátette, hogy egy olimpia hosszú távú infrastruktúra-fejlesztéseket is ösztönözhetne, amelyek az ország egészének előnyére válhatnának. 

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek