Baranyi szerint, ha a jelenlegi állapot fennmarad, az akár egy teljes új választást is eredményezhet jövőre, amely során nemcsak a közgyűlés oszlana fel, de új főpolgármestert is választanának. Ez a helyzet leginkább azoknak kedvezne, akik nem Karácsony Gergelyt akarják Budapest élén látni, és ezeket az erőket jelenleg többen képviselik a közgyűlésben. Az ellenzéki oldalon belüli megosztottság különösen nagy szerepet játszik a krízisben, mivel a Tisza Párt egyre inkább a főváros vezetésével szembeni akadályozóként lép fel Baranyi szerint.
Baranyi kiemelte, hogy az ellenzéki szavazók eredetileg azért juttatták be a Tisza Pártot a közgyűlésbe, hogy a városvezetés részeként működjön, de a párt egyelőre inkább a Karácsony-vezette városvezetéssel szemben lép fel. A Tisza nem szavaz meg semmit, és kizárólag kerékkötőként viselkedik – mondta Baranyi. Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője ezzel szemben azzal érvel, hogy őket azért választották be, mert a budapestiek elégedetlenek voltak a korábbi városvezetéssel. Baranyi viszont rámutatott, hogy a városvezetés akadályozása nem egyenlő annak vezetésével. A Tisza ígéretei – korrupciómentes működés, átláthatóság, takarékosság – eddig nem realizálódtak.
„A Tisza semmit nem szavaz meg. Tehát, hogy nem vezeti ezt a várost, hanem akadályozza a működését” – fogalmazott Baranyi.
Vitézy Dávid helyettességével kapcsolatban leszögezte: ő fideszes jelöltet nem fog megszavazni. A műsorvezető felvetésére, hogy a Fidesz sem szavazza meg Vitézyt, Baranyi úgy fogalmazott: „van egy jelölt, aki a Fidesz támogatását, erőforrásait élvezve közel került ahhoz, hogy főpolgármester legyen, tehát a Fidesz szerette volna a saját főpolgármesterének Vitézy Dávidot. Azután valamiért ez a jó viszony, ez elmúlt. Vitézy Dávid a Fővárosi Közgyűlésben a Tisza támogatását élvezi, láthatóan szoros együttműködés van, és most a Tisza akarja őt főpolgármesterének. Azokkal a feltételekkel, amelyekkel el tudja lehetetleníteni a mostani főpolgármestert”.
Baranyi szerint Karácsony azért kényszerült erre a döntésre, mert a legnagyobb frakcióval rendelkező Tisza nem hajlandó jelöltet állítani. Ez a szűkülő mozgástér okozza a fővárosi politika jelenlegi bénultságát. A patthelyzet nemcsak politikai, hanem jogi következményekkel is járhat. A kormányhivatal vezetője, Sára Botond már felszólította Karácsony Gergelyt, hogy állítsa helyre a közgyűlés törvényes működését. Amennyiben ez nem történik meg, komoly szankciók következhetnek, végső soron akár a közgyűlés feloszlatása is.
Baranyi szerint a városvezetés folyamatos bénultsága megakadályozza a szakmai munka előrehaladását is: „Beszélhetünk parkolási reformokról, BKK-rendészetről vagy más javaslatokról, de ennek semmi értelme, amikor Budapest a működésképtelenség felé sodródik.” Baranyi pesszimista a szerdai közgyűléssel kapcsolatban. Szerinte a jelenlegi helyzetben semmilyen érdemi döntést nem fognak megszavazni.