Itthon

Újabb részletek: Így irányítja Óbudát a börtönből a polgármester

ATV.hu
Hirdetés

A magyar jogszabályok alapján egy polgármester a börtönből is irányíthatja a kerületét mindaddig, míg nincs ellene jogerős ítélet. A letartóztatásban lévő Kiss László polgármester munkatársai szerint a kerület irányítása megfelelő színvonalon zajlik.

Hirdetés

Óbuda DK-s polgármestere, Kiss László egy 18 millió forintos vesztegetési ügy állítólagos résztvevőjeként került előzetes letartóztatásba. December 16-ig biztosan börtönben marad, aztán az ügyészség vagy tesz további hosszabbításra indítványt, vagy nem. Az előzetes letartóztatás leghosszabb időtartama összefügg azzal, hogy az adott bűncselekmény milyen büntetési tétellel fenyegetett. Kisebb súlyú cselekményeknél három év, közepesnél négy, a legsúlyosabb esetekben öt év lehet a letartóztatás maximális időtartama.

Arra a kérdésre, hogy miként tudja a börtönből irányítani a kerületet Kiss László, Burján Ferenc, az egyik alpolgármester azt mondta, „ez nem egyszerű”, merthogy ügyvéd útján hetente egyszer jutnak el Kisshez az információk, aki így hetente egyszer, fáziskéséssel tud ezekre reagálni.

Béres András, Óbuda másik alpolgármestere az ATV Start+ című műsorában ezzel kapcsolatba azt mondta: Egy vezető alkalmatlansága abból derül ki, „hogyha elmegy pár napra”, és emiatt nem működik az alá rendelt szervezet. „Óbudán ezt jól megoldottuk, hiszen van egy helyettesítési rend, az általános feladatokat elosztottuk a négy alpolgármester között, tehát pontosan tudjuk, hogy kinek mi a dolga, és ezt el is végezzük” – mondta Béres.

A speciális modell működőképességét mutatja szerinte az is, hogy Kiss letartóztatása óta „a szokásos feladatokon kívül voltak extra dolgok az elmúlt hónapokban, például egy elég komoly árvíz a Római-parton. Én úgy gondolom, hogy Óbuda, ami az önkormányzat feladata, azt tökéletesen ellátta. Fel tudott állni az új önkormányzat egy sokkal vegyesebb struktúrában, és ez működőképes. Vannak új kezdeményezések, például pont az én kezdeményezésemből egy átláthatósági csomagot indítunk, hogy Óbuda is szerepeljen az Ez a minimum programban”, mondta az alpolgármester.

Ara a felvetésre, hogy erre a modellre hosszú távon is be lehet-e rendezkedni, az alpolgármester kifejtette: „Az én dolgom az, hogy a saját munkámat elvégezzem. Azt gondolom, hogy egyértelműen politikai ügyről van szó. Akinek kétsége van, az hasonlítsa össze, hogy amikor egy kormánypárti politikust megvádolnak több milliárdos visszaéléssel, akkor nem történik semmi. Otthon van, nem tartóztatják le, nem vádolnak meg senkit, és szép lassan elül az ügy. Itt 50 ügyész nyomoz, 16 ember ellen indítottak eljárást egy 18 milliós ügyben, és médiafelhajtás van minden egyes eseményből.”

Béres András szerin mivel Kiss esetében „politikai ügyről van szó, nagyon nehéz megmondani, hogy mikor és hogy fog véget érni. A mi feladatunk az, hogy addig is működtessük az önkormányzatot, és ezt meg fogjuk tenni”.

Első kézből, közvetlenül az ATV-től szeretné megtudni a legújabb fejleményeket a legnézettebb hírcsatornáról*? Iratkozzon fel hírlevelünkre!
*(Forrás: Nielsen Közönségmérés, közönségarány, LIVE adat, teljes népesség, teljes napon, 2024. első negyedév alapján, hírcsatornák: ATV, HÍR TV, M1)

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek