A beszélgetés során Harangozó felvetette a kibervédelmi kiadások hatékonyságának kérdését, hangsúlyozva, hogy a kibervédelemre jelentős összegeket fordítottak az elmúlt években, mégis ilyen komoly biztonsági rések alakultak ki. „A kibervédelemről rengeteget hallunk, rengeteg milliárdot el is költöttünk az elmúlt években, ezért nem tudok mást mondani, kérdések tömkelege van az emberben” – fogalmazott a képviselő.
Október 18. és 22. között a támadás következtében a honlap működése teljesen leállt, de a minisztérium azóta sem adott tájékoztatást. „Azóta két bizottsági ülésünk volt, zárt ülés is volt, mind a kettőn államtitkári szinten ott volt a Honvédelmi Minisztérium, ahol a nyilvánosság kizárásával lett volna lehetőség elmondani, hogy volt itt egy komoly probléma, vizsgáljuk majd. De gyakorlatilag fölér egy hazugsággal, vagy a parlament félrevezetésével, hogy egy ilyen történetről szót sem ejtenek. A dolog fonákja, hogy azért volt zárt ülés, mert a Honvédelmi Minisztérium megint egy vagon pénzért jött a Bizottság elé, hogy beszerzéseket kíván majd a jövőben megtenni” – mondta el a szocialista politikus.
A képviselő szerint a támadás miatt a Védelmi Beszerzési Ügynökség néhány napig saját dokumentumaihoz sem fért hozzá. „Ha meg azóta hozzáfér, akkor mi történt? Mert nekem az nem elég, hogy mi nem fizetünk, nem tárgyalunk terroristákkal. Akkor mi történt? Magyarország föltörte a világ egyik legnagyobb hackercégének a gépét, és visszaszerezte?” – kérdezte ironikusan.
A politikus elmondta, hogy hogy kiszivárogtak érzékeny katonai információk, többek között fegyverrendszerek beszerzéséről és azok szállítási részleteiről. A dark webre feltöltött információk között találhatók a magyar honvédség új fegyverbeszerzései is, amelyekről Harangozó szerint „rettenetesen érzékeny és értékes katonai adatok” láttak napvilágot, különösen az aktuális nemzetbiztonsági helyzetben.
Harangozó példaként említette, hogy a dokumentumokban részletesen szerepel, milyen lézeres célmegjelölő berendezéseket, légvédelmi rakétarendszereket vásárolt Magyarország, ezek pontos szállítási időpontjai és helyszínei. „Egy háborús helyzetben ezek nem érzékeny adatok?” – tette fel a kérdést.
Gulyás Gergely kancelláriaminiszter ugyanakkor a csütörtöki kormányinfón kijelentette, hogy „érzékeny adat nem került ki”. Harangozó ezt vitatta, mondván, hogy az MSZP részéről már kezdeményezték a Honvédelmi Bizottság rendkívüli ülését, ahol szeretnék megkapni a teljes tájékoztatást az ügyről. „Ha nem teszik meg, akkor nem lesz más választásunk, akkor a miniszter éves meghallgatásán nyílt ülésen fogjuk ezeket a kérdéseket feltenni, de szerintem a honvédség többet érdemel ennél” – tette hozzá Harangozó.