Magyar Péter részletesen beszámolt az Emmanuel Macron francia elnökkel és Karl Nehammer osztrák kancellárral folytatott találkozókról, amelyek során fontos európai ügyek kerültek terítékre. Kiemelte, hogy a találkozók kezdeményezése nem tőle indult: „A francia nagykövetség már két-három hete megkeresett, leültünk a nagykövet úrral beszélgetni, aki gyönyörűen beszél magyarul… és jelezték, hogy az elnök úr szívesen tárgyalna velem röviden a csúcs mentén.” Az osztrák kancellárral való találkozót is hasonlóan szervezték meg az Osztrák Néppárton keresztül.
Magyar fontosnak tartja a közép-európai országok együttműködését, beleértve a Visegrádi Négyek (V4) és a Slavkovi Hármak (Csehország, Szlovákia, Ausztria) erősítését, ami hosszú távú stratégiájuk részét képezi. Kiemelte, hogy a párt európai szinten is egyre nagyobb figyelmet kap: „Elmondták ők is mind a ketten… hogy ez nemcsak magyar szinten, hanem európai politikai szinten is eléggé példátlan ez a sebesség, amit elértünk.” Hozzátette:
„Általános európai politikai kérdésekről beszéltünk. A kancellár úr beszámolt az ottani elég bonyolult koalíciós tárgyalások állásáról. Macron elnök meg különösen sokat beszélt az európai versenyképességről is, hogy milyen döntéseket kell tenni”.
A beszélgetés során Magyar Péter kategorikusan elutasította a feltételezést, hogy külföldi támogatást kért volna. „Pont fordítva volt. Általában minden külföldi politikus… felajánlja a segítségét… de én mindig elmondom határozottan, és tegnap is elmondtam, hogy köszönjük szépen, de önállóak szeretnénk lenni mindenféle külső befolyástól mentesen.” Hangsúlyozta, hogy pártja független politikát kíván folytatni, és bízik abban, hogy a magyar választók támogatásával képesek lesznek győzni.
A találkozók során Magyar Péter különös figyelmet fordított a határ menti problémákra is, különösen az osztrák határellenőrzésekre és az élő ingázók helyzetére: „Fölvetettem a határ mellett álló élő ingázóknak a kérdését… több mint 50 ezer honfitársunk naponta ingázik Ausztriában.”
A gazdasági helyzet
Magyar Péter a hazai gazdasági helyzetet is élesen kritizálta, hangsúlyozva, hogy a gazdasági visszaesésért a kormány hibái a felelősek: „Az utóbbi kilenc negyedévben, kilenc negyedévből hatban csökkent a magyar gazdaság.” Kitért arra, hogy míg más európai országok növekedési pályára álltak, Magyarországon továbbra is visszaesés tapasztalható, és az ország GDP-je alacsonyabb, mint három évvel ezelőtt. „Jelenleg 2024 novemberében alacsonyabb a kibocsátásunk, mint 2021 novemberében.”
A kormány gazdaságpolitikájáról szólva így fogalmazott: „Nyilván lett volna egyébként is infláció, nyilván egyébként is feljebb mentek volna az energiaárak, de azért az beszédes, hogy… Magyarországon csökken leginkább a gazdaság.”
Pártépítés és új szakértők bevonása
A Tisza Párt elnöke kiemelte, hogy pártja komoly erőfeszítéseket tesz új szakértők bevonására és a párt struktúrájának kiépítésére. Elmondta, hogy jelenleg is zajlik egy pályázat, amelynek célja új vezetők és szakemberek felkutatása: „Jelenleg zajlik a pályázatunk november 20-ig, már majd ötezren jelentkeztek.” A párt célja a választásokra való felkészülés és egy stabil, hozzáértő csapat kiépítése. Ezzel összefüggésben említette a Magyarok Hangja nevű társadalmi párbeszédprogramot, amely hamarosan elindul, és a választók véleményének széleskörű bevonására irányul.
Az időközi választások
Magyar Péter az időközi választásokon való indulás elutasítását is megindokolta: „Semmi jelentősége és értelme bemenni és asszisztálni ahhoz a színházhoz egy rendeleti kormányzás idején.” Hangsúlyozta, hogy a Tisza Párt célja a 2026-os választásokra való felkészülés és a teljes országos jelenlét kiépítése, nem pedig az időközi választásokon való részvétel.
A közvélemény-kutatásokkal kapcsolatban, amik folyamatos Tisza Párt-erősödést mérnek úgy fogalmazott: „Óriási megtiszteltetés, egy megelőlegezett bizalom, és mi igyekszünk minden nap. A kollégáimtól annyit kértem, hogy ha eddig 100%-ot teljesítettek a munkában, akkor most 120-at, mert egy olyan bizalom árad a Tisza Párt felé, és láthatóan ez nem áll meg”.