Itthon

Visszaszóltak Orbánnak – Nem akarnak Romániába költözni, azok, akiket felszólított erre

ATV.hu
Hirdetés

Orbán Viktor a Parlamentben és közösségi oldalán is keményen odaszúrt az ellenzéknek, mondván: azok, akik szerint a románok „elhúznak mellettünk”, költözzenek oda. Az egyik megszólított politikus visszaszólt a miniszterelnöknek: nem akar elköltözni. Egy másik országgyűlési képviselő viszont a kormányfőt küldte el.

Hirdetés

A sztori kezdete, hogy Komjáthi Imre, az MSZP elnöke azt mondta a T. Házban, hogy a román gazdaság elhúzott mellettünk, miközben Magyarországon jelentős mértékben emelkedett azok száma, akik szegénységben élnek. A szocialista politikus arról beszélt, miszerint a román gazdaság eredményeiről többször cikkeztek a hazai sajtóban, s nyáron az is megjelent a médiában, hogy magasabb lett az ottani minimálbér, mint a magyar, a bruttó és a nettó tekintetében is. A bukaresti kormány ugyanis elfogadta a bruttó minimálbér több mint 12 százalékkal emelését, 3700 lejre. (1 lej körülbelül 82 forint, azaz a román minimálbér a jelenlegi árfolyamon 303 ezer forint, míg a magyar 266 ezer forint – szerk) Nem mellesleg a KSH arról számolt be, hogy a magyarok nemcsak Ausztriába, hanem Szlovákiába és Romániába is átjárnak dolgozni.

Erre fogalmazta meg a már idézett kemény kritikáját Orbán Viktor azokkal szemben, akik a parlamentben a romániai helyzetet méltatták. Majd közösségi oldalára az alábbi mondatot írta ki.

„Aki azt gondolja, hogy a románok elhúznak mellettünk, annak azt javaslom, költözzön oda, aztán ha visszajött, akkor beszéljük meg, hogy mit tapasztalt!”

Komjáthi Imre azonban itt folytatta a tegnapi parlamenti vitát, bekommentelve Orbán Viktor oldalára az alábbiakat:  

Miniszterelnök Úr!

Ön Romániába küldött engem, én viszont egy olyan Magyarországba hívom Önt, amely nem a rogáni kommunikációs mátrixban létezik. Ez az ország szenved, csendben tűr, küzd a mindennapi gondokkal. Küzd a túlélésért. Hosszú ideje már nem a beígért jólétről álmodik, csupán a mindennapi megélhetésről. Ez az ország egy emberséges, gondoskodó, értő és megértő politikára vár. Ennek a politikának a lényege a társadalmi igazságosság.
Mi, a magyar szocialisták mindig is azokat képviseltük, akik nem tudták önállóan, egyedül érvényesíteni az érdekeiket.
A kiszolgáltatottakat. A bérből és fizetésből élőket. A “versenyképteleneket”. Azokat az embereket, akik a társadalmat alkotó közösségeink legnagyobb részét alkotják. Az a politika, ami nekik szól, a szocialista politika. A szocialista politikának a lényege pedig az, hogy a közösségnek minden egyes emberre szüksége van.
Arra a kizsigerelt ápolónőre, akit túlórára kényszerítenek (…) , Arra a pedagógusra, akit teljesen kiégetett és megalázott az embertelen rendszer (…)  Arra a keményen dolgozó melósra, aki azért veszti el az állását, mert hozzá nem értő, felelőtlen állami hivatalnokok vagy cinikus és pénzéhes nagykapitalisták döntenek a sorsáról a feje felett. Arra a nyugdíjasra, aki csak annyit szeretne, hogy a pénze elég legyen arra a minimális igényszintre (…) Tudom, hogy ez az Ön számára nehezen érthető és emészthető baloldali politika, de azért csak ízlelgesse.
 

Komjáthi leszögezte, hogy nem akar Romániában élni, nem akar Brüsszelben élni, nem akar az USA-ban sem élni. Ő egy élhetőbb Magyarországot akar  Szerinte értelmetlen pofozkodás helyett értelmes, az ország sorsát jóbbá tévő párbeszédre lenne szükség.

Érdekes adalék, hogy Jakab Péter egykori jobbikos képviselő, a Nép pártján elnöke is kommentelt, ő nem magyarázkodott, annyit írt nem túl elegánsan:  

Húzz el inkább te. Jó messzire. Hogy másnak ne kelljen. 

Amúgy Deák Dániel politológus, a Megafon aktivistája is élt a kommentelés lehetőségével. Ő a miniszterelnök segítségére sietett azt fejtegetve:  

Az ENSZ legfrissebb adatai szerint Magyarország mérsékelt kivándorló országnak számít: a külföldön élő magyar népesség aránya 7,3 százalék, ez a legalacsonyabb a kelet-közép-európai térségben, és jelentősen elmarad a 11,8 százalékos uniós átlagtól. Horvátországból vándoroltak ki a legtöbben, minden ötödik horvát él életvitelszerűen külföldön. Románia esetében ez az arány 20,6 százalék. Ha ennyire szuper hely, mint ahogyan a balosok állítják, akkor nem ilyenek lennének ezek az arányok… 


Az Oeconomus Intézet is beszállt a vitába. Ők azt emelték ki: az idén publikált, több mint 25 nemzetközi, gazdasági és társadalmi mutató felhasználásával készült rangsor (Oeco-Index) alapján Románia konkrétan a 27. helyen végzett a 27 EU tagállam közül. Magyarország a 18.
 

Első kézből, közvetlenül az ATV-től szeretné megtudni a legújabb fejleményeket a legnézettebb hírcsatornáról*? Iratkozzon fel hírlevelünkre!
*(Forrás: Nielsen Közönségmérés, közönségarány, LIVE adat, teljes népesség, teljes napon, 2024. első negyedév alapján, hírcsatornák: ATV, HÍR TV, M1)

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek