Az egykori DK-s politikus szerint az, hogy Gyurcsány Ferenc nem állt ki személyesen a viták során, amely Leel-Őssy szerint gyávaságra vall. „Ha gyerekkoromban a téren én valakire azt mondtam, hogy elkövetett egy gaztettet, és aztán elvárták volna tőlem, hogy ezt mondjam a szemébe, és ezt nem teszem meg, akkor joggal mondták volna rám, hogy begyávultam, vagy – ha egy Békés megyei fogalmat használhatok –, hogy tele lett a gatyám” – mondta Leel-Őssy, aki úgy véli, hogy a pártban zajló folyamatok és eljárások már nem felelnek meg a tisztességes és demokratikus normáknak.
A kizárási folyamat kapcsán Leel-Őssy több, általa szabálytalannak vélt dolgot is megemlített. Elmondása szerint a helyi tagság közül többen nem kaptak meghívót, míg másokat a helyszínen kizártak a szavazásból. A DK korábbi tagja szerint a döntéshozatali folyamat is problémás volt, mivel az elnökség mind bíróként, mind ügyészként járt el. „Tehát egyúttal ügyészek is voltak az ügyemben, meg bírók is,” tette hozzá. Leel-Őssy azt állítja, hogy kizárásával a DK vezetése eleve elrendelt célt ért el, és szerinte
„nyilvánvaló, hogy június óta mindenki azon dolgozott ezen az ügyön… hogy engem kizárjanak, hisz ez volt az elnöki ukáz.”
Leel-Őssy szerint a DK vezetése elvesztette hitelességét a választók szemében. „Gyurcsány Ferenc oldala Facebookon az elmúlt időszakban Magyar Pétert lesza.emberezte, árulózta, stricizte majd most néhány nappal ezelőtt kijelentjük, hogy szükség van a Tisza DK összefogásra (…). Így nem lehet, véleményem szerint, ilyen cikkcakkban közlekedni” – kritizálta a pártvezetés politikáját.” Hozzátette, hogy véleménye szerint a pártnak csak Gyurcsány nélkül lehetne jövője, és utalt rá, hogy Dobrev Klára lehetett volna az az erő, aki egy demokratikus változást hozhatott volna a pártba.
„Nekem nincs gondom az elnök úrral. Azzal van gondom, hogy – ahogy Hofi mondta annak idején –, hogy én nem buktam meg, csak négy jegy hiányzott még az ötöshöz. Mi megbuktunk” – fogalmazott, és kijelentette: azt akarta, hogy Gyurcsány mondjon le.