A 30 órás, budapesti képzés célja, hogy élményalapú módszerekkel fejlessze a szabálykövetések, etikus viselkedés és a korrupció felismeréséhez szükséges kompetenciákat. A résztvevők felkészülnek arra, hogy az általános és középiskolások számára érzékenyítő szakmai napokat tartsanak – írta meg a Népszava.
Az alsóbb évfolyamokon főként a sportszerűség, jogtalan előny és a barátság témái elő, míg a középiskolásoknál már a korrupció is szerepet kap. A tréningen játékos formában mutatják be, hogy a korrupció milyen egyéni és társadalmi károkkal jár. A program kommunikációs technikákat is tanít a pedagógusoknak, segítve őket abban, hogy a diákok helyes döntést hoznak. Az NVSZ programját 2019-ben indították, eddig 50 pedagógus vett részt rajta.
A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke, Totyik Tamás szerint hasznosabb lenne, ha a pedagógusok olyan képzéseken vehetnek részt, akik a sajátos nevelési igényű gyerekek támogatására fókuszálnak. véleménye szerint az antikorrupciós képzéseket inkább a tankerületi központainak munkatársainak kellene előírni, mert volt, hogy köreikben volt korrupció.
Mi a NVSZ?
A Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) Magyarországon a Belügyminisztérium alá tartozó szervezet, amelynek fő feladata a korrupció elleni küzdelem, a közszolgálat védelme, valamint a nemzetbiztonsági érdekek biztosítása. Az NVSZ főként a közszolgálati dolgozók, például rendőrök, tűzoltók, kormánytisztviselők, valamint más állami alkalmazottak esetében megelőző és felderítő tevékenységeket, hogy megakadályozza a korrupciós és bűnügyi előfordulását. Az NVSZ ellenőrzéseket, integritásvizsgálatokat végez, és kiszűri a veszélyeztetett személyeket vagy szervezeteket.
(Képünk illusztráció)