Róna emlékeztetett arra, hogy 2006-ban, Gyurcsány Ferenc MSZP-jének választási győzelme után volt utoljára példa arra, hogy egy másik párt népszerűsége felülmúlta a Fideszét. „Lehet, hogy nézi ezt a műsort olyan nagykorú választópolgár, akinek az életében most először fordulhatott elő” – jegyezte meg.
A 2021-es összellenzéki együttműködés kapcsán is utalt arra, hogy akkor a Fideszhez hasonló támogatottságot mértek az ellenzéki pártszövetségnek, de hiába volt egységben Magyarországért annak a neve, valójában minden volt, csak nem egységes – mondta. Az új helyzet tehát jelentős fordulatot jelez, hiszen ezúttal egy egységes párt, a Tisza Párt vette át a vezetést.
A felmérés szerint a Tisza Párt szavazói különösen elkötelezettek. „A Tisza szavazóknak a 90%-a azt mondta, hogy biztosan elmenne szavazni 2026-ban, míg a Fidesz szavazóknak csak háromnegyede” – emelte ki Róna, ami jelentős különbséget mutat a két tábor aktivitása között. Hozzátette, hogy ez a nagy elkötelezettség az elmúlt időszak politikai eseményeinek köszönhető, ami felébresztette a Tisza szavazók lelkesedését.
Róna arra is felhívta a figyelmet, hogy a 2 százalékpontos különbség a Tisza Párt és a Fidesz között a biztos szavazók körében a hibahatáron belül van. „A 42 százalék, amit a Tiszának mértünk, valójában 38 és 46 százalék között lehet, míg a Fidesz esetében 36 és 44 között” – mondta, ezzel jelezve, hogy a két párt eredményei átfedésben lehetnek egymással.
„Ezek azok a választók, akik azt mondták, hogy biztosan részt fognak venni a 2026-os országgyűlési választáson. Ami egy szándékot kifejez, van jelentősége, de azért nyilván ez változhat. Az ember nem tudja, hogy másfél év múlva tényleg részt fog-e venni, vagy nem. Ez a mintának nagyjából a kétharmada. Az egyharmada az valószínűleg fog csak részt venni saját bevallása szerint, vagy valószínűleg nem, vagy egyáltalán nem. (…) Nagy a bizonytalanság abban, hogy ez a részvétel biztosra mondása mennyire megbízható, mennyire jelent ez a szándék, ebből mennyire következik egy másfél évvel későbbi cselekvés” – fogalmazott.
A felmérés másik fontos eredménye, hogy az ellenzéki pártok helyzete továbbra is gyenge. „A Mi Hazánk küszöbön billeg, de a magyar baloldal képviselete nagyon nem lenne” – tette hozzá Róna, utalva arra, hogy a DK most először került 5 százalék alá a mérések szerint, amit már a Medián is megállapított. A Tisza Párt pedig tovább növelte táborát, főleg az ellenzéki pártoktól vonzva el szavazókat.