A beszélgetés egyik legfontosabb témája Kiss Ambrus szerepe volt, aki azonban Kiss nem tagja a Fővárosi Közgyűlésnek, ami Vitézy szerint komoly problémát jelent a törvényesség szempontjából. Mint elmondta: „A főpolgármester első helyettesének a közgyűlés tagjának kell lenni. […] Kiss Ambrus pedig nem tagja a Fővárosi Közgyűlésnek.” Vitézy rámutatott, hogy Kiss Ambrus politikai szerepének megőrzése Karácsony részéről egyéni döntés, azonban a törvény világosan kimondja, hogy csak közgyűlési tag lehet helyettes, aki szükség esetén átveheti a főpolgármester feladatait.
A jogszabályi kötelezettségek kapcsán Vitézy hangsúlyozta, hogy a törvényesség fenntartása elengedhetetlen a főváros működésében. „Mi a törvényes működést szeretnénk helyreállítani. Nekünk bőven elég egy helyettes is, aki a törvényes működést teljesíti. Bárki lehet a 32-ből, csak terjesszen valakit a főpolgármester,” fogalmazott Vitézy, utalva arra, hogy bármelyik közgyűlési tagot el tudnák fogadni, amennyiben az megfelel a törvényes követelményeknek.
Vitézy véleménye szerint Karácsony Gergely „árukapcsolásokkal és alkuhelyzetekkel” próbálja megőrizni Kiss Ambrust a városvezetés kulcsfontosságú pozíciójában, annak ellenére, hogy az ellenzék és a Fidesz is világossá tette, nem támogatják őt. „A Fidesz senkit nem akar megszavazni, engem sem […] A Tisza párt világossá tette, hogy Kiss Ambrust nem támogatja, és ők a másik nagy frakció a közgyűlésben” – mondta Vitézy, hozzátéve, hogy ez már önmagában megakadályozza Kiss Ambrus helyettesi kinevezését.
A kormányhivatal közbelépésének lehetősége is terítékre került. Vitézy egyértelművé tette, hogy ezt mindenképpen el kellene kerülni: „Én azt szeretném elkerülni, hogy a kormányhivatal vegye át a főpolgármester szerepét, mert nem ezért választottak a budapestiek főpolgármestert, hogy végül Sára Botond töltse be ezt a funkciót.” Ugyanakkor azt is elismerte, hogy ha Karácsony Gergely továbbra sem tesz eleget törvényi kötelezettségeinek, akkor elképzelhető, hogy a kormányhivatalnak kell átvennie a városvezetést, ami senkinek nem lenne az érdeke.
A közgyűlés működéséről szólva Vitézy pozitív példákat is említett. Elmondta, hogy számos ügyben sikerült előrelépést elérni a közgyűlés első alakuló ülésén, például a közbiztonság és a köztisztaság területén. „Szerintem érdemi ügyekben – például a BKK-rendészet – előreléptünk. Az állatvédelem kapcsán egy nagyot léptünk előre a programom mentén, hogy az Illatos úti sintértelep helyett legyen egy korszerű állatvédelmi központ. Vagy a kukák visszaszerelése és a szelektív köztéri hulladékgyűjtés kapcsán. Ezek egyszerű dolgoknak tűnnek, de fontos előrelépések” – fogalmazott Vitézy.
A beszélgetésben szóba került, hogy a vészhelyzeti kormányzás miatt Karácsony Gergelynek lehetősége lenne a közgyűlést kihagyva egy személyes döntéseket meghozni. „Ez zajlik. Tehát szerintem ez a helyzet” – fogalmazott Vitézy, és hozzátette, hogy korábban a DK, az MSZP és a Momentum többsége gyakorlatilag minden jogot átruházott Karácsony Gergelyre, így a főpolgármester a közgyűlés helyett hozhatott döntéseket a legfontosabb kérdésekben is. Azonban ez a helyzet most megváltozott, mivel Karácsony Gergelynek nincs többsége a közgyűlésben. „Ebből volt az egyik legnagyobb vita talán az alakuló ülésen, hogy bizonyos jogköröket vissza kellene rendezni a közgyűléshez, ahogy egyébként Demszky Gábor vagy Tarlós István idején volt” – fejtette ki Vitézy.
„Tehát jelenleg az a helyzet, hogy ezeket az egyszemélyi döntéseket Karácsony Gergely fenntartja. Ugye egy furcsa helyzet van, hogy gyakran beszél a demokráciáról, meg arról, hogy itt mindenkit be kell vonni a döntésbe, de most, amikor ez a helyzet éles lett, akkor hirtelen a pulpitusról jogászkodni kezdett, és azt mondta, hogy ő semmilyen hatáskört nem szeretne visszaadni a közgyűlésnek” – fogalmazott Vitézy.
Hozzátette: ő javasolta, hogy napolják el a döntést, amit meg is szavazott a közgyűlés. „Azt láttam, hogy ha ez a vita úgy megy tovább, ahogy ott érződött, akkor gyakorlatilag a közgyűlés az első ülésen meg fogja vonni a bizalmát a főpolgármestertől (…) Ezt javaslatot azért tettem, hogy Karácsony Gergely ne kerüljön abba a helyzetbe az első ülésen, hogy gyakorlatilag megvonja tőle a bizalmat a közgyűlés. Szerintem ez a rendeleti kormányzás – amit valóban Orbán Viktortól másolt le Karácsony Gergely a fővárosban – ilyen közgyűlési összetétel mellett nem fog működni” – szögezte le.