A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal 2021 augusztusában írta meg a Diákhitel Központ (DHK) működésével kapcsolatos vizsgálata jelentését. A vizsgálatról, a DHK-t korábban vezető Magyar Péter és Hadházy Ákos vitájáról ebben a cikkünkben írtunk:
Az Átlátszó a napokban közzétette a teljes jelentést, amely a DHK 2018 és 2020 közötti működését vizsgálta.
A jelentés alapvetően a DHK hitelezési gyakorlatával és eredményességével foglalkozik. Emellett tér ki a DKH által kötött megbízási szerződésekre, melyek között jellemzően tanulmányok és kutatások szerepelnek, de olvashatunk egy faültetéses nyereményjátékról is.
Mint a KEHI írja, 52 darab, összesen 1,4 milliárd forint értékű szerződést néztek át. Ezek közül többet nevesítettek, kiemelve, hogy túlárazottak, vagy irreális célokat megfogalmazó szerződések voltak. Erről itt írtunk részletesen.
Az említett cégek között vannak Fideszes és Tiszás kötődésű érintettek. A KEHI a nevesített szerződések kapcsán azt is leírja, menyivel árazták túl a megbízásokat.
A jelentésben szereplő hat tételt összeadva 54 millió forint jön ki.
A KEHI jelentése végül megállapítja: a diákhitelállomány „csökkenésének megállítását, illetve növelésének beindítását nem a fenti ügyletek hanem a portfólió szélesítésére tett lépések szolgálhatják.”
Szankciókról, további vizsgálatról ugyanakkor nem tesznek említést.