Az állam által számukra kialakított rendkívül kedvező adózási környezet biztosítja, hogy jövedelmük nem a szokásos személyi jövedelemadó (szja) alá tartozik. Ehelyett évi 500 millió forintos (vagyis havi 41 millió forintos) jövedelemig az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás (ekho) szabályai vonatkoznak rájuk.
A G7 elemzése alapján ez a rendszer azt eredményezi, hogy Magyarország valódi adóparadicsomnak számít a futballisták számára. Európában a legtöbb országban a focisták bruttó keresetének 40-50 százalékát vonják el adó formájában, ezzel szemben Magyarországon ez az összeg alig haladja meg a 10 százalékot.
Az elemzés szerint még Csehországban és Monacóban is kedvezőbb az adózási környezet, mint Magyarországon. Monacóban köztudottan nincs személyi jövedelemadó, míg Csehországban a futballisták vállalkozóként dolgozhatnak, így az adóterheik minimálisak. Ott a futballisták átlagosan 9 százalékos adóval szembesülnek – írja a 444.hu
A KPMG korábbi tanulmánya szintén megemlíti, hogy mennyibe kerülne egy egymillió eurót kereső játékos a különböző országokban az szja és egyéb járulékok figyelembevételével. Az elemzés szerint egy klub számára Franciaországban több mint 2,7 millió eurót jelentene egy ilyen játékos teljes költsége, míg Portugáliában, Angliában és Hollandiában ez az összeg meghaladná a 2 millió eurót. Ezzel szemben Magyarországon a klub számára mindössze 1,18 millió euró a teljes költség egy ugyanekkora fizetés esetén.
Ez az adózási rendszer jelentős előnyt nyújt a magyar futballkluboknak, amelyek így jóval kisebb költséggel tudnak magas fizetéseket biztosítani játékosaiknak, mint más európai országokban.