Az egészségügy és az oktatás azok a területek, amelyeket nem érinthetnek megszorítások – emelte ki Heringes, ezzel jelezve, hogy ezek maradnak a város költségvetési prioritásai. Elmondta, hogy tárgyalásokat folytatott Lázár János építési és közlekedési miniszterrel, valamint Szijjártó Péter külügyminiszterrel. Heringes elmondta, hogy a környékbeli települések egészségügyi és oktatási ellátásának minősége Paksra támaszkodik, és az atomerőmű dolgozóinak jelentős része is a városból vagy annak vonzáskörzetéből érkezik.
„És az nem mindegy biztonsági kérdés szempontjából, hogy ezek az emberek nyugalomba tudnak bemenni dolgozni, és tudják, hogyha a gyerekük beteg, akkor jó ellátást kap” – fogalmazott, és hozzátette, ha nincs előrelépés, akkor a környező településeknek fogják azt mondani, hogy szálljanak be ezekbe a költségekbe, mert máshogy nem fog kijönni a matek.
„Úgyhogy éppen ezért azt látom, hogy ők (az említett miniszterek – a szerk.) is érzik ennek a súlyát, jobban át fogják gondolni ezt a javaslatukat. Én nagyon reménykedem benne, hogy megtaláljuk a közös álláspontot” – tette hozzá.
A sport területén azonban már nem tudták elkerülni a megszorításokat. A Paksi Futball Club és az Atomerőmű Sportegyesület támogatásának megvonására kényszerültek, bár csak az év utolsó negyedévére. Hangsúlyozta, hogy ez egy nagyon nehéz döntés volt, és felidézte, hogy a Paksi Futball Club egy egyedülálló csapat, hiszen csak magyar játékosok játszanak benne és „hihetetlenül jól teszik a dolgukat”, és az Atomerőmű Sportegyesület is olyan olimpikonokat nevelt ki, akik nemzetközi szinten képviselik Magyarországot. Abban bízik, hogy a tárgyalások eredményesek lesznek, és jövőre folytatódhat a támogatás.
Szóba került a városban lévő közösségi közlekedési és infrastrukturális beruházások sorsa is. Heringes elmondta, hogy egy közösségi közlekedés fejlesztésére irányuló projektet is kénytelenek voltak elhalasztani, mivel a fenntartása nem volt biztosított. Az eredetileg tervezett beruházás 43 milliárd forintos támogatást kapott volna elektromos buszok vásárlására, de ennek költségei hosszú távon nem fenntarthatók.
A strandberuházás szintén problémás terület. A paksi strand statikai állapota évek óta aggodalomra ad okot, és ha nem kapnak célzott támogatásokat, nem lesz lehetőség a felújításra. A város már szerződést is kötött volna a kivitelezővel, de a költségvetési megszorítások miatt el kellett állniuk a beruházástól.
„Azt gondolom, hogy 5-5,5 milliárd forintra szüksége van a városnak. Ez az, amivel csak úgy alapjában újra tudjuk indítani a dolgokat, és marad egy kis fejlesztésre is. Azért ide több ezer ember fog érkezni, és őket is el kell tudjuk látni” – hangsúlyozta. A város hamarosan új lakóparkokat is átad. Az interjúban szóba került a város előző polgármestere által jóváhagyott 63 millió forintos jutalom is, amelyet a főjegyző kapott – aki egyébként 1991 óta látta el a hivatalát.
„Amikor milliókkal sakkozunk éppen egy költségvetésben, hogy mire lesz pénz, meg mire nem, amikor az Idősek Világnapján nem adunk pogácsát majd az időseknek, hanem csak megünnepeljük őket, akkor a 63 millió forint nagyon nagy pénz. Éppen ezért, miután polgármester úr tudta, hogy ezt el fogják venni tőlünk az adót (…) akkor szerintem felelőtlen egy ilyen döntést meghozni. Éppen ezért gondolom azt, hogy ennek a 63 millió forintnak vissza kell jönnie” – fogalmazott, és azt is hozzátette, hogy az Állami Számvevőszék már vizsgálatot is indított az ügyben.