Az Európa 50 legjobb diákvárosa 2024-ben című, a napokban közzétett kiadványban a rangsort kizárólag a diákoktól a szervezet weboldalán gyűjtött, valós tapasztalatok és vélemények alapján határozták meg – írja az Infostart. A legkiválóbb hallgatói élményt nyújtó városok meghatározásához a lista figyelembe vette az alábbi szempontokat:
- a diákok arányát a lakosságon belül;
- az egyetemi környezetet;
- a város diákbarát jellegét;
- a megélhetési költségeket;
- a kulturális sokszínűséget;
- az éjszakai életet;
- a tömegközlekedést;
- a kényelmi szolgáltatásokat;
- a biztonságot.
A The Campus Advisor szóvivője azt nyilatkozta, hogy ezek a rangsorok fontos forrásként szolgálnak az ideális oktatási környezetet kereső diákoknak, és segítenek nekik jobban felkészülni életük következő fejezetére, hogy megtalálják a tanulmányi és személyes igényeiknek leginkább megfelelő oktatási utat.
A lista élén egy-egy cseh, német és ír város – Prága, Heidelberg és Galway – áll, Budapest pedig csak hajszállal, egytizednyi pontszámmal maradt le a dobogóról. Az összesítésben még egy magyar város szerepel, Pécs, a 14. helyen.
Budapest és az itt működő egyetemek élő, szoros kapcsolatban állnak, aktívan hatva egymásra, mondta Fehér Péter, a Corvinus nemzetközi kapcsolatokért felelős vezetője az economx.hu kérdésére. Hozzátette, a belvárosi pesti Duna-parton és a Budapest-panorámás budai campuson működő Corvinus esetében a külföldi hallgatók és oktatók aránya megközelíti a 20 százalékot.