Az esettel a Szabad Európa is több cikkben foglalkozott: e szerint az édesanya lányának súlyos térdsérülése keletkezett, bajtársát pedig gumibottal többször mellbevágták, majd hasba rúgták. Az ügyben indult belső vizsgálat a lap szerint nem jutott eredményre, majd a Böröndi Gábor vezérkari főnök által elrendelt újabb vizsgálat előtt a katonanőket arról biztosították, hogy korrekt eljárás lesz.
Az édesanya, Bakos Lászlóné Zsuzsa úgy fogalmazott: velük semmilyen vizsgálati eredményt nem közöltek. Az édesanya hozzátette: a bajtársnő büntetőfeljelentését követő nyomozás eredményéről sem kaptak semmilyen értesítést. A szolnoki honvéd tiszthelyettes mindezek után a vezérkari főnöktől kért segítséget.
„És utána őt áttette a vezérkari főnök Pestre a Ludovika zászlóaljhoz, ahol rögtön az első nap azzal fogadták, hogy ő meg van bélyegezve”
– folytatta a történetet az asszony. A katonanő édesanyja azt állítja: amiért lánya a vezérkari főnökhöz fordult új helyén is megalázó módon viselkedtek vele. „Ilyen esetben hol van a bajtársiasság, hol van a parancsnoki gondoskodás? Mert ezt én egyáltalán nem érzem, sőt, inkább még azt érzem, hogy hátrány éri a lányomat, amiért egy bántalmazásnak lett az áldozata” – mondta Bakos Lászlóné Zsuzsa.
Az édesanya mindemellett azt is nehezményezi, hogy a lánya állítása szerinti bántalmazót nem függesztették fel sem a vizsgálat, sem a büntetőeljárás idejére, ráadásul idén decemberben pénzjutalomban is részesült. Az asszony azt is elmondta: azért fordult a nyilvánossághoz, mert szerinte a honvédség érdemben nem foglalkozott az üggyel, más lehetőségük pedig nem maradt. A büntetőeljárás alárendelt megsértésének bűntette miatt indult még tavaly májusban, de a híradónknak nyilatkozó jogász szerint ez akár változhat is.
„Akár súlyosabb bűncselekmény gyanúja is fennállhat, nyilván itt a nyomozás feladata az, hogy eldöntsék, hogy ezek a súlyosabb bűncselekmények fennállhatnak-e, gondolok itt például egy testi sértésre”
– fogalmazott Híradónknak Menyhért Enikő ügyvéd. Kerestük az ügyben a Honvédelmi Minisztériumot is. Arra voltunk kíváncsiak, hogy amennyiben a belső vizsgálatoknak lett eredménye, arról miért nem tájékoztatták az érintetteket, valamint a nevezett bepanaszolt előjáró a büntetőfeljelentést követően miért maradt meg beosztásában. Illetve azt is szerettük volna megtudni hogy Magyarországon miért nem működik a honvédségtől illetve a honvédelmi minisztériumtól független bejelentő rendszer a katonák számára az ilyen esetekre vonatkozóan. A tárca a kérdéseinkre csak részben válaszolt. Levelükben az áll:
A 2022 októberében történtekkel kapcsolatban lefolytatott vizsgálatok nem állapítottak meg szabálytalanságot, és a Honvédség vezetése a törzsőrmester ügyében a szokásosnál is nagyobb figyelmet fordított arra, hogy a számára megfelelő alakulatnál legyen alkalmazásban.