Elsőként a párizsi olimpia értékelésével kezdett, amelyet a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) és saját véleménye alapján is „brutálisan sikeresnek” nevezett.
Kiemelte, hogy a versenyeken először voltak egyenlő arányban női és férfi sportolók, a hangulat fantasztikus volt, és minden helyszínen teltház fogadta a nézőket. Ugyanakkor megjegyezte, hogy néhány szervezési hiba is becsúszott, például a sportolók szempontjait figyelmen kívül hagyó döntések. „Akkor csúszott hiba a gépezetbe, amikor az olimpiai eszme és a sport helyett az ideológiát tették első helyre” – mondta, utalva ezzel például az ételek és a légkondicionálás kérdésére.
A budapesti olimpiáról szóló diskurzusban Fürjes kifejtette, hogy jelenleg Magyarország nincs abban a helyzetben, hogy holnap olimpiát rendezzen, de 2036-ra vagy 2040-re ez reális cél lehet. Szerinte az olimpia nagy lehetőséget jelentene Magyarország számára, és a legtöbbet Budapest nyerne. Az esemény jelentős városfejlesztéseket hozna magával, mint például a közlekedés, az egészségügy vagy a vasúthálózat fejlesztését. Ezzel kapcsolatban megjegyezte: „Az olimpia katalizálná a budapesti közlekedést, korszerűsíteni kellene a kórházakat és a vasúthálózatot.”
Arra a kérdésre, hogy honnan lehet tudni, hogy Magyarország 2036-ra készen állna-e, Fürjes elmondta, hogy 2017-ben az akkori pályázat visszavonása egy biztos olimpiai esély elvesztését jelentette. Szerinte, ha Magyarország végigmegy a pályázaton, megszerezhette volna a 2032-es olimpia rendezési jogát. „Egy biztos olimpiától estünk el azzal, ami 2017-ben történt,” fogalmazott, hozzátéve, hogy 15 év állt volna rendelkezésre a felkészülésre, ami példátlan lehetőség lett volna.
A költségekről is szó esett, hiszen sokan felvetik, hogy az olimpia túl drága lenne Magyarország számára. Fürjes ezzel kapcsolatban elmondta, hogy a párizsi olimpia szervezési költségeinek nagy része magántőkéből származott, és a közpénz aránya mindössze három százalékot tett ki. „A szervezési költségek döntően magánpénzből előtérbe kerülnek” – emelte ki.
Az interjú során szóba került, hogy Magyar Péter is nyilatkozott az olimpiáról. A Tisza Párt politikusa a Magyar Infón elmondta, hogy szerinte népszavazás nélkül nem lehetne megvalósítani az eseményt. Fürjes ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy a népszavazás ötlete első hallásra vonzónak tűnhet, de az elmúlt évek tapasztalatai azt mutatják, hogy minden ilyen kezdeményezés végül zsákutcába torkollott, és egyik esetben sem lett olimpia. „Van egy ilyen tapasztalat, hogyha a politikusok áttolják a népszavazásra a döntést, akkor az inkább polarizáció irányába viszi el a dolgot” – mondta.
A társadalmi egyetértés kérdésére reagálva Fürjes kifejtette, hogy a NOB számára is fontos, hogy legyen széleskörű támogatás az olimpiarendezés mögött. A legutóbbi Medián közvélemény-kutatás szerint országosan az emberek 60%-a támogatja az olimpiát, míg Budapesten ez az arány 55%. Hozzátette: „Erős egyetértés van abban, hogy Magyarország képes olimpiát rendezni.”