Itthon

Szex és New York – Schmidt Mária szerint a női főszereplők “divatmániákus férfi imitátorok”

Csuhaj Ildikó
Hirdetés

“Ma már a haladók vezette Nyugaton, sőt már a lengyeleknél is arra törekszenek, hogy a gyermeket akár a 9. hónapban, sőt közvetlenül a megszületése után is megölhessék” - állította Schmidt Mária, a XXI. Század Intézet történész-főigazgatója egy mai identitás konferencián. 

Hirdetés

Az amerikai demokráciaexport 2.0 változatáról beszélt nyitóelőadása elején a Lovardában Schmidt Mária, “Az identitás mint politikai fegyver” konferencián, amit a XXI. Század Intézet és az MCC szervezett. 

A történész-főigazgató az amerikanizáció ezen meghatározó szeletéről azt mondta, hogy az már nem a szabadságjogok kiterjesztéséről és a nemzeti szuverenitások megerősítéséről szól. “Ehelyett elkezdődött egy olyan értékrend ránk tukmálása”, ami hasonlóan a korábbi kommunisták egykori világképéhez nem egyeztethető össze a több 1100 év alatt kikristályosodott hagyományainkkal, keresztény örökségünkkel” – hangoztatta. 

Az amerikai demokrata kormányzat “életellenes felfogásáról” beszélt

Az amerikanizáció ugyanis már nem csak kulturális iparág, de nyíltan a politikai és kulturális szuverenitásunk felszámolására tör. Az Amerikai Egyesült Államok mára egy olyan új erkölcsi rendet – vagy annak hiányát – tette hivatalos politikájának az alapjává melynek középpontjában faji és szexuális kisebbségek tört identitásai állnak – mondta. 

Az amerikai demokrata párti kormányzatai a biológiai nemek felszámolása, a transz- és lmbtq lobbi újabb és újabb követelései mellett áll és életellenes felfogást képvisel – jelentette ki a történész professzor főigazgató. 

A szocialista nőtípus 

Aztán visszatekintve a kommunista időkre, Schmidt Mária azt mondta: a szocialista táborban a nők teljes egyenjogúságot élveztek, “az állam is besegített”. Az ideális szocialista nő terhelhető munkaerő volt, aki tanult, ideológiailag is képezte magát a marxizmusban, gyereket nevelt, “jó és hű feleség volt”, sőt idős, beteg családtagjaikról is gondoskodott, “és persze, pénzt is keresett”, a kétkeresős családmodellben szükség volt az ő keresetére is – festette le ezt a nőtípust. 

1968: sarló és kalapács, lerombolták a házasság tekintélyét… 

A ‘68-as szexuális forradalomról a főigazgató úgy fogalmazott: az új generáció “örömszerző, önfelszabadító aktusként tekintett a szexre”. Szabad szerelmet követelt, amit a piacon akkor megjelenő fogamzásgátló tabletta tett lehetővé – részletezte. Az antibébi tabletta rizikómentessé tette a szexuális aktust. Ez rövidtávon már a szex és a reprodukció szétválását eredményezte – mondta. 

“A szexuális forradalom teoretikusai szerint a tabletta és az óvszer vált a szexuális forradalom sarlójává és kalapácsává” – hangoztatta. 

És a nők már ezen a terepen is egyenlőnek érezték magukat a férfitársaikkal, a férfiak pedig házasság nélkül is hozzájutottak a szexhez – vezette le Schmidt Mária, s mint mondta, a ‘68-as szexuális forradalom lassan feleslegessé tette a házasságkötést, a családalapítást, lerombolták a házasság tekintélyét. 

“Macsó mozgalom” volt

Ma a biológiai óra egyre több nőt ösztönöz arra, hogy egyedül is vállaljanak gyereket – jegyezte meg.

Schmidt Mária egyértelművé tette, hogy 1968 Nyugaton és Keleten Párizsban, Berlinben, Prágában is “macsó mozgalom“ volt, “fiúk terjesztették, fiúk voltak a hangadóik” – hangoztatta. 

A feministákról: “nem bírnak leállni”, a magzat nem Isten ajándéka szerintük

A feministák szerint, ha az állam a magzatra kényszerít, akkor megfosztják a nőket, hogy rendelkezzenek a saját sorsuk felett, “amivel alapvető emberi jogot sért” szerintük. Ezek szerint “a magzat, az új élet nem érték, nem Isten ajándéka, nem rendelkezik emberi joggal”.  “Az én testem az én döntésem” – jellemezte ezt a feminista magatartás-modellt Schmidt Mária az előadásában. A mai napig választási küzdelem tétje az abortusz. 

“Ma már a haladók vezette Nyugaton, sőt már a lengyeleknél is arra törekszenek, hogy a gyermeket akár a 9. hónapban, sőt már közvetlenül a megszületése után is megölhessék” – állította a XXI. század főigazgatója az előadásában.

Magyarországon már az 1956-os forradalom és szabadságharc idején a forradalom azt is kikényszerítette, hogy a kommunisták kitakarodjanak a hálószobáinkból, sőt a paplanjaink alól is – mondta,  kiemelve, nagy vívmány, ragaszkodunk is hozzá, hogy a szexuális élettel összefüggő kérdések magánügyek maradjanak.

De a nyugati fősodor haladói és a mára velük összefonódott feministák, LMBTQ- és a transzaktivisták – ahogy egykor a kommunisták –  Schmidt Mária szerint most mindent elkövetnek azért, hogy a szexuális életet/identitást újra közüggyé tegyék, átpolitizálják. 

A XX. században a nők mindent elértek. Teljes a győzelem, de nem bírnak leállni – fogalmazott. Most azon vannak, hogy az eddigi szabályok szerint lényegesen szigorúbb szabályokat alkossanak, megnehezítve ezzel a fiatalok közötti kapcsolatteremtést. A szexuális forradalom teoretikusaik szerint a szex a hatalomról, a birtoklásról, a kizsákmányolásról szól – jelentette ki.  Schmidt Mária szerint ők nem értik, hogy “a szexuális vágy és örömszerzés az élet titkos örömei közé tartozik”. 

Nyugaton lassan elsorvad a szexualitás 

“Ha engedjük, hogy a mai újviktoriánus angolszász progresszívek, és a nyomukban lihegő liberális újpuritánok megfosszanak bennünket attól, hogy a szexualitásra örömforrásként tekintsünk – és kizárólag identitásképző elméleti konstrukció legyen – akkor az életünk sivár, magányos, örömtelen lesz” – konstatálta.  

“Nyugaton lassan elsorvad a szexualitás, ez tömegjelenség”- idézett egy francia szerzőt, hozzátéve:  ma minden kérdésre technológiai problémaként tekintünk.

A Szex és New York női főszereplőiről: “divatmániákus férfiimitátorok” 

Schmidt Mária az előadása ezen pontján azt mondta: érdemes oktatófilmként tekinteni a 1998-2007 közötti New és York kultikus sorozatra, ahol a szexuális forradalom nyertesei, a felsőosztálybeli szingli nők állnak a történet középpontjában. 

 “A férfiak itt érdektelenek. De a lényeg az, hogy a női főszereplők önállóak, öntudatosak, viccesek, karrierorientáltak, odáig vannak a szexuális kalandokért, és igazi divatmániákus férfiimitátorok” – jelentette ki. 

Ezek után Schmidt Mária arra mutatott rá: egyértelmű tény, hogy a szexuális forradalom igazi haszonélvezői a felsőosztálybeli férfiak és nők, míg ők „valóságos háremeket tartanak, szabadon válogatnak a szexpartnerek között”, addig az alsó szegmensekben a nőknek nem jut férfi, az alsó osztályokban lévő “csóró férfiak” pedig nehezen, vagy egyáltalán nem kapnak nőt, “be kell érniük a fizetett szex-szel, még gyakrabban a pornóval” – sorolta. 

A me too-ról

A me too már a kudarcos, korosodó nők parttalan bosszúhadjáratává szorult – konstatálta, hozzátéve: hazánkban “néhány elvetélt kísérletet leszámítva” nem gyűrűzött be.

A német 14 éves nemváltó gyerekekről

A német gyermekek 14 éves koruktól évente változtathatják a nemüket, egy életre megcsonkíthatják magukat – hangoztatta az előadásában Schmidt Mária, hozzátéve: pedig 18 éves koráig a szülő felel a gyermekért. 

Miért mondunk le a szexről? 

A szexuális szabadosság most már végső soron egyre kevesebb szexet, és egyre több boldogtalanságot eredményez – vont mérleget Schmidt Mária, hozzátéve, hogy

Miért mondunk le a szexről? – ezt a kérdést vetette fel a főigazgató, aki statisztikát is sorolt. Ma Nyugaton a szexuálisan felszabadult nők alig 6 százaléka él nemi életet, ők is csak hetente vagy havi egyszeri alkalommal – közölte, hozzátéve: veszélyzónába akarják kárhoztatni a nemek közötti érintkezést, a férfiak válaszul pornófüggővé válnak – festett lesújtó, depressziós képet. Holott a szex nélküli szerelem nélküli életre is ítéljük magunkat – figyelmeztetett. 

Szeretkezz, ne háborúzz! Ne szeretkezz, háborúzz! 

Egy amerikai statisztikát is idézett a szexuális aktusok gyakoriságáról, illetve ritkaságáról –  “kerülik a nemi érintkezést”- aztán azt a következtetést levonva: “itt tartanak a fejlettek”.

Ne hagyjuk, hogy “a szexualitás szerepét átvegye a spermabank, a mesterséges megtermékenyítés, a lombik, meg a klónozás”.

Szeretkezz, ne háborúzz! – idézte a ‘68-as jelszót, ami helyett szerinte ma már (helytelenül) az az érvényes: háborúzz, ne szeretkezz. A szexpárti kultúrából ma már a biológiai nemek közötti különbségeket tagadó, a transzokat ünneplő új trend lett szerinte “az elitek köreiben”. 

A brezsnyevi érára emlékezteti az amerikai

“Az amerikai kulturális imperializmus a nemváltás, a transzneműség elfogadtatásával lázad”. “Ez végső támadás” a kulturális identitásunk, keresztény erkölcsi értékeink, és a családjaink ellen  – jelentette ki Schmidt Mária, hozzátéve: újra az oktatási intézmény birtoklásáról, a gyermekek családjaik ellen fordításáról szól minden. 

Most egy többpusú világ készül. “A brezsnyevi éra végnapjaira emlékeztet” – mondta Schmidt Mária “az Amerikai Egyesült Állanok gerontokrata elitjének szánalmas nyüzsgése” kapcsán. “Ők is ugyanúgy agonizálnak, az ő gondolataik is ugyanúgy halottak” – jelentette ki. 

A szeretetről: “Család nélkül nem fog menni!”

Schmidt Mária végül arról beszélt: soha ne mondjunk le arról, hogy társat találjunk. “Család nélkül nem fog menni” – jelentette ki, hozzátéve: az élet legfőbb értéke, hogy szeretünk, és minket is szeretnek, különleges ajándék a szerelem. A család célt, támaszt, védelmet, biztonságot nyújt, örömöt.

A családban élni azt jelenti: lejjebb csavarjuk az egónkat, “mindennek az alapja a szeretet, a létezés mértéke, de mindenekelőtt: erő” – zárta beszédét a főigazgató.

Hirdetés
Címkék:
Kapcsolódó cikkek