Lehel László a műsorban elmondta: fontos a pontos regisztráció a kárkategóriák tekintetében, hiszen különböző mértékű károk keletkeznek. Sajnálatát fejezte ki, hogy mai napig nincs egységes pontos felmérést tartalmazó anyag, amit elsősorban a katasztrófavédelemnek kell kidolgozni. Most elszántságot lát abban a tekintetben, hogy folyamatban van ez eddigi törvény áttekintése, és megújítása.
Hozzátette, hogy a pontos regisztráció mellett fontos a segélyszállítmányok professzionális kezelése, ennek hiányában „elkezdenek kapkodni, idegesség van, nyugtalanság van, az embereket nem informálják rendesen.” Erre szerinte jó példa Felsőzsolca. Ottjártakor több alkalommal maga is kérte a polgármestert, hogy használja a rendelkezésére álló kommunikációs eszközöket, és naponta többször is tájékoztassa az embereket, ami valószínűleg nem történt meg.
A Nemzeti Segélyvonal Alapítvány elnöke elmondta, hogy nem baj, ha sokféle adományozó van, nagyon sok segítségre van szükség, de a segélyszervezetektől elvárható, hogy egyeztessenek, ez a települések egymás közötti megoszlása és a munkamódszerek tekintetében meg is történik. Sok magánkezdeményre ugyanakkor nincs rálátásuk, ezért bizonyos cikkek tekintetében túlsegélyezés történik. Felhívta a figyelmet, hogy a pénzadományok elosztása és felhasználása is egyeztetés kérdése. Beszámolt arról, hogy sokféle gyűjtés zajlik, de most egy kicsit kezd csökkenni az adományozás.
„Most sziszifuszi munkának vagyunk a részesei” – mondta a kuratórium elnöke, majd kifejtette, hogy a feladatokat pontosan megbeszélik a helyi önkormányzatokkal, ami még egy két hétig el fog tartani. Tapasztalata szerint a pénzadományokkal lehet pontosan és jól dolgozni, így egységcsomagok állíthatók össze, és nincs vita, hogy hova jutott több segély.
Attól a kivételtől eltekintve, hogy valaki lomtalanításra használja az adományozást, kiemelte: „alapvetően azt mondanám, hogy lenyűgöző az a megmozdulás, amit Magyarországon átéltünk”.