Itthon

Újabb elképesztő dolog került nyilvánosságra Bese atyáról

ATV.hu
Hirdetés

A Megafon Központ, a kormányközeli influenszerképző intézmény, nemcsak politikai szereplőket, hanem egyházi vezetőket is oktatott az elmúlt években. Tavaly szeptemberben, amikor a NER egyik sztárpapja, Bese Gergő részt vett a Megafon tréningjén, nemcsak politikai, hanem vallási személyek is érdeklődtek az influenszerkedés iránt.

Hirdetés

Bese Gergő, a melegpartikon való részvétele miatt botrányba keveredett plébános, akit a Megafon Központ képzett ki, egy évvel ezelőtt végezte el a tanfolyamot. Azóta az összes nyilvános anyagot, amelyen Bese szerepel, eltüntették az internetről, miután a botrány kirobbant. A Megafon, amely 2020 szeptembere óta képezi a „digitális szabadságharcosokat”, nemcsak politikai személyeket, hanem egyházi vezetőket is mentorál – írja a lakmusz.hu.

A Megafon képzésein nemcsak katolikusok, hanem más vallási felekezetek képviselői is részt vettek. A közéleti és vallási közszereplők között megtalálható Kovács István, a Megafon alapítója és az Alapjogokért Központ igazgatója is, aki többek között Bese Gergőt készítette fel a közösségi média kihívásaira.

A Megafon Központ nemcsak képzéseket nyújt, hanem közösségbe is szervezi a végzett résztvevőket, de nem minden esetben adnak tájékoztatást arról, hogy kik vesznek részt az egyes programokban. Korábbi cikksorozatunkban már beszámoltunk arról, hogy politikai szereplők is részt vettek a Megafon tréningjein, és tucatnyi, függetlennek tűnő véleményoldal kötődik a kormánypárti influenszerkeltetőhöz.

Pocsaji Miklós református lelkész, aki 2022 nyarán végezte el a Megafon képzését, megerősítette részvételét a tanfolyamon. Pocsaji, aki a REform blog főszerkesztője, a képzés során rengeteg hasznos tudást szerzett, bár úgy véli, a politikai influenszerkedés és a vallási hivatás között egyre nagyobb a különbség. Elmondta, hogy a kapcsolatfelvétel a Megafonnal nehézkes volt, különösen amikor közéleti blogját törölték a Facebookról, és a Megafon nem reagált a segítségkérő megkeresésekre.

Az egyházi és közéleti vezetők influenszerképzései egy újabb példát nyújtanak arra, hogyan keverednek a vallási és politikai érdekek a digitális térben, és milyen hatással van ez a közéleti diskurzusra.

Hirdetés
Kapcsolódó cikkek