Mint arról beszámoltunk, az AP hírügynökség értesülése szerint a Libanonban és Szíriában felrobbantott személyhívókat egy budapesti cég gyártotta. Az összehangolt akcióban több mint 3000 ember megsérült, köztük legalább 800-an súlyosan, és legalább 12 ember életét vesztette.
Szakértők szerint a csipogókba még a Libanonba történő szállítás előtt helyezhettek el kis mennyiségű, de nagy hatóerejű katonai robbanószert, amelyet a készülék lítium akkumulátorának hirtelen felhevítésével aktiváltak a távolból, vélhetően egy hackerüzenet segítségével.
A fegyveresek által használt AR-924-es személyhívók márkatulajdonosa a tajvani Gold Apollo cég, azonban ők cáfolták, hogy az érintett készülékek náluk készültek volna.
Közleményükben azt írják, hogy három éve kötöttek szerződést a személyhívók gyártására a magyarországi székhelyű BAC Consulting Kft-vel.
Az AP hírügynökség ugyanakkor megjegyzi, hogy a tajvani cég nem mutatta be a licencszerződést, amellyel állítása szerint a zuglói bejegyzésű magyar céget megbízta a személyhívók gyártásával.
A magyarországi cég ügyvezetője, Bársony-Arcidiacono Cristiana az amerikai NBC Newsnak telefonon megerősítette, hogy cége együtt dolgozott a Gold Apollóval, de azt cáfolta, hogy a készülékeket ők gyártották volna. „Nem én készítem a személyhívókat. Én csak a közvetítő vagyok. Szerintem félreértették a dolgot” – állította az ügyvezető.
Bársony-Arcidiacono Cristiana a LinkedIn szakmai közösségi portálon lévő profilja szerint jelentős nemzetközi kapcsolatrendszerrel rendelkezik.
A világhírű londoni University of Economics-on végzett, és doktorátust szerzett stratégiai tanácsadó olyan globális szervezetek kötelékében dolgozott, mint az UNESCO és a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (IAEA).
Fő tevékenységi köre szerint Bársony-Arcidiacono innovatív megoldásokat kínál klímavészhelyzetek kezeléshez, valamint más „komplex vészhelyzetek” megoldásához a digitalizáció, a mesterséges intelligencia és a kiberbiztonság gazdasági vonatkozásában.
Az ügyvezető számos nemzetközi szervezetet vezetőségi tagja, többek között a környezetvédelmi és társadalmi ügyekért küzdő new yorki Earth Child Institute igazgatósági tagja, a konfliktusövezetek újjáépítésért létrejött Foundation for Post-Conflict Development szervezet ENSZ képviselője, továbbá a Business for Peace humanitárius munkacsoport tagja.
Az olaszul és magyarul anyanyelvi szinten, továbbá angolul, franciául, spanyolul, portugálul és oroszul is beszélő stratégiai tanácsadó szakmai tevékenységi körei közé tartozik emellett a Big Data adatelemzés, megfigyelés és modellezés mesterséges intelligencia segítségével, valamint jártas különböző nukleáris technológiák terén is.