Fontos, hogy legyen biztosítás és érvényes is legyen. A szakember tapasztalata az, hogyha valakinek van érvényes ingatlanbiztosítása, amiből valami oknál kifolyólag nincs kizárva az árvíz, akkor ők kapnak kártérítést – hangsúlyozta.
Ami fontosabb kérdés az az, hogy a kártérítés az ő számukra megfelelő lesz-e vagy sem, a legtöbbször inkább ezen szokott menni a vita, árulta el Németh Péter a Spirit FM Több-Kevesebb című műsorában.
Speciális engedélyekkel nagy számban jelentek meg az épületek árterekben, de a biztosítótársaságok is inkább a kockázatot mérlegelik, így ők erre árvízi kárra nem kötnek biztosítást. Ezek a biztosítások ugyanis jellemzően váratlan, előre nem számítható károkra vannak, nem olyanokra, amelyek szinte biztos, hogy bekövetkeznek – magyarázta. “Sajnos aki ártérben lakik, ezzel számolnia kell” – fogalmazott a kommunikációs igazgató.
Amennyiben a nyaralók nincsenek ártérben, azokra is lehet kötni biztosításokat – mondta Németh Péter. Ilyenkor a biztosító azt vizsgálja, állandóan vagy nem állandóan lakott-e az ingatlan. Ez azért fontos, mert ha a lakóingatlanokat önti el a víz, azonnal megteszik az óv- és mentőintézkedéseket, például sokszor homokzsákolnak. A nyaralóknál viszont a káresemény észlelése akár több hét után történhet meg. A szerződés ilyenkor többe kerülhet.
Az autóknál pedig a teljes körű Casco az, ami anyag védelmet nyújt – tette hozzá.