Senki nem vitathatja el Németország azon jogát, hogy ellenőrzést gyakoroljon saját határai felett – Scholz német kancellárt idézve nyitotta Bayer Zsolt a beszélgetést Rétvári Bence KDNP-s belügyi államtitkárral vasárnap este, hozzátéve az Orbán Viktor miniszterelnökkel kapcsolatban már elhíresült a mondást, miszerint “nekünk nem igazunk van, hanem igazunk lesz”.
A Bayer show-ban Rétvári Bence arra, hogy ha Németország jogát e tekintetben nem vitatják el, miért vitatják el Magyarországét tíz éve a migráció kapcsán, azzal válaszolt: az EU-ban már nyolc ország van, amelyik bevezetett valamilyen határellenőrzést. Lehet Magyarországot “megbüntetni”, de előtte akkor a másik nyolc országot kellene – fogalmazott, hozzátéve, lehet, hogy a német kancellár azok után döntött így a határellenőrzés bevezetéséről, hogy a két német tartományi választáson “benézett” a pártjának a parlamenti küszöb körüli eredmény. És rájöttek, hogy a demokrácia arról szól, hogy képviselni kell az emberek véleményét, “nem megváltoztatni”. Eddig azt mondták, hogy a migráció jó – erről akarták a liberálisok és a média is meggyőzni az embereket – “széles kapukra van szükség”, most belátták, hogy ez nem jó. Romló közbiztonság van, és az ideérkező migránsok gyerekei annyira nem integrálódtak (…), hogy a multikulturáráról az emberek azt érzik, hogy az fenntarthatatlan. Lehet, hogy most az emberek győzik meg a politikusokat arról, hogy a migráció nem jó – vezette le a műsorban a belügyi államtitkár.
Magyarország megbüntetése kapcsán – az EUB 400 millió eurós büntetést szabott ki Magyarországra, plusz havi egymilliót egy ‘21-es, a tranzitzónákkal kapcsolatos döntés végre nem hajtása miatt – Rétvári Bence azt hangsúlyozta: ráadásul mi a külső schengeni határt védjük, és ez az uniós szabályok szerint közelezettség is.
Arról is beszélt, hogy egy uniós budapesti informális tanácskozáson még mindig arról beszéltek az ide érkezők, hogy a migráció égető, sürgető problèma. Azaz, az EU tíz éve nem tudja megoldani a problémát, hiszen ugyanarról beszéltek, mint tíz évvel ezelőtt – magyarázta. Be kell ismerni Brüsszelben, hogy “nagy baj van”, rossz irányba mennek, a magyar modellt kellene követni – derült ki a szavaiból.
Aztán Rétvári Bence elmesélte, hogy levetített a tanácskozáson egy kisfilmet, hogy az illegális migránsok milyen erőszakosan akarnak a déli határainkon ( például Röszkénél ) átjönni, és voltak olyan uniós, brüsszeli résztvevők, akiknek az volt a reakciójuk erre, hogy miért van kerítés, mert azért van ott az erőszak is. “Ha nem lenne kerítés, nem lenne erőszak” – volt ilyen hozzáállás is, de ez most már kisebbségben volt” – mondta Rétvári, francia és holland felszólalást és példát említve. Azt mondták, hogy “a populisták ezért tudnak előretörni”, mert “ők a mainstream irányzattal” már eltávolodtak az emberektől, már nem az emberek többségének a véleményét képviselik. “Azaz, mi nem az európai emberekkel vitatkozunk” – tette hozzá a magyar álláspontról.
Már nem pfujjolnak ki minket a közvetlenül választott európai politikusok
“Már nem pfujjolnak” a közvetlenül választott európai politikusok a mi álláspontunkra a migráció ügyében. Akiknél semmi nem változott, azok a brüsszeli bürokraták. Ők ugyanazokat a mondatokat mondják, rossz vágányon vannak, büntetés büntetés hátán, politikai, jogi nyomásgyakorlás, most pedig a 78 milliárdos gigabírság és a napi bírság annak az országnak, aki megvédi a határát” – mondta a műsorban a belügyi államtitkár. “Itt tartunk”, holott 2 milliárd eurót költöttünk már a határvédelemre, és utána fizetnünk kell, hogy megvédhessük magunkat- sérelmezte a KDNP-s politikus, és úgy fogalmazott: “a legrosszabb alvilági filmek védelmi pénze jut az eszembe, hogy ahhoz, hogy a saját országunkat megvédjem, nekem kell büntetést fizetnem, naponta emelkedő tételben”.
“Azt a jogomat akarják elvitatni, hogy megvédjem a saját országomat, a jogos önvédelemhez való jogot” – tette hozzá. Az EU-s migrációs paktum a határok kinyitása, és az illegális migránsok kvóta szerinti elosztása – utalt az uniós szolidaritási migrációs paktumra, és a büntetésre, azzal: ez számunkra nem elfogadható.
Rétvári Bence arra, hogy a 400 millió eurós európai bírósági büntetés sokszor annyi, mint amit a Bizottság kért, azt válaszolta: igen, ez hetes szorzó, “ilyen nincs”. De szerinte ez egy önleleplezés a tekintetben, “hogy ez nem is bíróság, hanem politikai eljárás”, ami arról szól, hogy “le kell törni a magyarokat”, akik szembeszegülnek a migrációval.
Rétvári Bence szerint ugyanakkor “ez már nemcsak a magyaroknak szól”, “noha mi a bögyükben vagyunk”, de az üzenet a saját otthoni pártjaiknak szól, akik jönnek fel, és migráció ellenesek.
Meglátjuk, hogy a sok migráció melletti politika változik-e, és hogy a berlini politika mennyire őszinte – mondta Rétvári, akinek a szavaiból az derült ki, nem hisz a németek pálfordulásában sem.
Arra, hogy buszoztassák a migránsokat Brüsszelbe “one way tickettel”, a KDNP-s politikus azt fejtette ki: aki akar, azoknak a migránsoknak ajánljuk fel a jegyet, hogy elutazhatnak Brüsszelbe. “Erre jött a hiszti, hogy akkor ők meg lezárják a belga határt” – idézte fel a brüsszeli polgármester tiltakozását, aki provokációnak minősítette a magyar ajánlatot. “Annyi az önellentmondás, hogy nem tudnak ebből kijönni. Pedig azt kapják, amit ők szeretnének” – mondta Brüsszelről.
A SPAR-ról és az árstopról: a baloldal és Brüsszel “kétszínűsége”
A uniós bíróság SPAR-ítélete kapcsán – elmarasztalták az árstop miatt a magyar államot, és a SPAR-nak nem kell a rá kiszabott 2023-as büntetést sem megfizetni – Rétvári Bence azt mondta: látszik a magyar baloldalnak, és az egész európai intézményrendszernek is az ellentmondása és a meghasonlása az ügyben. Hiszen a baloldal mindig azt mondja, miért ilyen drága minden, másrészt “tapsol”, ha az európai bíróság elmarasztalja a magyar államot. Az emberek ellen szólalnak meg – állítja Rétvári, holott mint mondta, az állam feladata, hogy embereket megvédjük a nagy multikkal szemben.
“Azt mondja nekünk az európai bíróság, hogy a magyar embereknek nincs ahhoz joga, hogy az emberek olcsóbban meg tudják venni olcsóbban a legalapvetőbb élelmiszereket, termékeket, hogy tudjanak főzni, reggelit, ebédet csinálni? – vetette fel. Az európai intézményrendszert tényleg ennyire behálózta jó pár nagy multicég?” – sorakoztatta a kérdéseket Rétvári Bence, aki azt is megfogalmazta a műsorban: mi más lenne a bíróság számára fontosabb küldetés, minthogy megvédje az embereket a nagy multik profitérdekével szemben. De arra is utalt, hogy az EU is ezért is jött létre egyebek közt. “Alapvető küldetés, hogy az emberek ilyen szükségletét segísék kielégíteni” – tette hozzá az ideiglenes intézkedésről, az árstopról.
Iskolai mobilhasználat: már New Yorkban is azt mondják a pedagógusok…
Az iskolai mobilhasználat kapcsán Rétvári Bence azt mondta: az OECD-, és a PISA-jelentés is azt támasztotta alá, hogy a mobiltelefon elvonja a gyerek figyelmét a tananyagról, nem tud eléggé odafigyelni az órán, ha ő maga mobilozik.
A mobilt akkor kell bevinni, ha az az oktatáshoz, tananyaghoz kell, ha egy molekuláról például ott van egy animáció, vagy egy történelmi résznél – hangoztatta az államtitkár, aki azt vezette le: ha nem figyel az órán a tanuló a mobil miatt, nem lesz olyan jó a végzettsége, nem lesz jó munkája, nem fog tudni annyit keresni. Ezért idejekorán be kell avatkozni. Sok ország beavatkozik, már New Yorkban is a pedagógusok 72 százaléka mondja azt, hogy ez zavarja a tanítást. Magyarországon az emberek 85 százaléka ért egyet ezzel. Óra előtt és utána is használhatják – tette hozzá.
Mi vagyunk az európai értékek őrzői, a józan ész forradalmát szeretnénk elvinni Brüsszelbe – hangoztatta a műsor végén a KDNP-s politikus.