A hold.hu kigyűjtötte a rádióműsorban, elhangzott fontos gondolatokat:
„Az elmúlt évek arról szóltak, hogy a legnagyobb bankházak, mint a JPMorgan vagy a Goldman Sachs lehetővé tették az ügyfeleiknek, hogy bitcoint vegyenek, szinte minden elemzőháznál van már kriptodeviza-elemző, és a jegybankok, köztük az MNB is ágazati szakértőt keresnek. Jól érezhető, hogy egyre többen elfogadják a területet, de mindig lesznek ellenkezők.”
„A Bitcoin nagyon hasonlít az aranyra: a mennyisége korlátozott és államilag manipulálhatatlan. Bitcoint és aranyat sem lehet nyomtatni. Ez sem a jegybankoknak, sem a pénzügyi szférának nem tetszett, mert kikezdi a hegemóniájukat.”
„Egyre nehezebben találni fogást a Bitcoinon, de az egyik ilyen, ha a kriptodevizákra mint menekülőeszközre tekintünk. A Bitcoin piaci pánik idején nem úgy viselkedik, mint az arany: amikor esik a piac, a bitcoin árfolyama is esik. De az arany jegyzése is ingadozik, ha épp sok spekuláns tart pozíciót benne. Ők nagyon gyorsan kiugranak a pozíciókból, amitől nagyot zuhan az árfolyam.
Így van ez az aranynál is, elég megnézni a 2008-as válságot.
„Ha valami új, ha valami változást hoz, akkor az sokakban ellenkezést szül. A Bitcoin még ott tart, hogy még a pénzügyi szektor jelentős része is tulipánhagymaként tekint rá. És az igaz, hogy az arannyal is mutat hasonlóságot, de a tulipánhagymával is.”
„Ha valaki azt hallja a barátaitól, hogy most kell bitcoint venni, akkor inkább ne vegyen. De ha azt hallja a sajtóban, hogy mégsem menekülőeszköz, hiszen mekkorát zuhant az árfolyam, az sokkal jobb időpont a vásárlásra.”